Naga MarketsPara walutowa CADCHF od listopada 2011 roku poruszała się na południe. Od blisko dwóch lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7850 rynek porusza się w konsolidacji.

Warto zauważyć, jak dokładnie testowana jest linia trendu spadkowego, która od kilku miesięcy powstrzymuje kupujących przed dalszymi wzrostami. Obecnie, na skutek trwających od miesiąca wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w jej okolice.

CADCHF monthly

Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do wzrostów nawet w okolice poziomu 0.7850 będącego górnym ograniczeniem konsolidacji. Dopiero wybicie z niej górą mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku w dłuższym horyzoncie czasowym.

CADCHF Weekly

Spoglądając na wykres 4-godzinowy warto również zwrócić uwagę jak precyzyjnie rynek re-testował wszystkie pokonane w ostatnim czasie poziomy oporu. Wydaje się więc, że nawet jeżeli obecnie testowana linia trendu zostanie pokonana, warto poczekać na re-test i dopiero wówczas, po odrzuceniu jej od góry (jako wsparcia) szukać okazji do otwarcia pozycji długich. Biorąc pod uwagę istotę tego oporu istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że linia ta po raz kolejny powstrzyma kupujących.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

CADCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Sygnał kupna na Eurocash [EUR] i Atende [ATD]
Następny artykułOpcje dla początkujących. Sygnał kupna na GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here