Naga MarketsPara walutowa CADCHF od ponad dwóch i pół roku a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji).

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek trwających od początku czerwca bieżącego roku wzrostów po raz kolejny dotarł w okolice poziomu 0.7850 będącego górnym ograniczeniem tej konsolidacji.

CADCHF Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że wzrosty te w znacznym stopniu wsparte były również środową decyzją Bank of Canada, który nieoczekiwanie dla rynku podniósł wartość głównej stopy procentowej do poziomu 1,00% co wywołało silną aprecjację dolara kanadyjskiego.

Od tego czasu rynek porusza się w stosunkowo wąskiej konsolidacji, której górnym ograniczeniem jest wspomniany już poziom 0.7850 a dolne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Wybicie dołem z tej konsolidacji mogłoby wpłynąć na trwałe odrzucenie poziomu 0.7850 i otworzyć drogę do ponownych spadków w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

CADCHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpojrzenie na instrumenty pod kątem strategii TDiS – 8 września 2017
Następny artykułGBP: Produkcja przemysłowa wspiera wspinaczkę funta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here