Naga MarketsPara walutowa CADCHF od listopada 2011 roku poruszała się na południe. Od blisko dwóch lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7850 rynek porusza się w konsolidacji.

Warto zauważyć, jak dokładnie testowana jest linia trendu spadkowego, która od kilku miesięcy powstrzymuje kupujących przed dalszymi wzrostami. Obecnie, na skutek trwających od miesiąca wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w jej okolice i w dniu wczorajszym ją pokonał.

CADCHF Monthly

Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do wzrostów nawet w okolice poziomu 0.7850 będącego górnym ograniczeniem konsolidacji. Dopiero wybicie z niej górą mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku w dłuższym horyzoncie czasowym.

CADCHF Weekly

Spoglądając na wykres 4-godzinowy warto również zwrócić uwagę jak precyzyjnie rynek re-testował wszystkie pokonane w ostatnim czasie poziomy oporu. Wydaje się więc, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-test pokonanej linii trendu i znajdującego się tem wsparcia, które obecnie bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

CADCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – USDJPY w okolicy istotnego wsparcia
Następny artykułGdzie popłynie kapitał?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here