Naga MarketsCAD w obliczu dzisiejszych danych - CPI, sprzedaż detaliczna.
Author: Morgan
Creative Commons Attribution License

Głównym punktem programu dla Kanady w tym tygodniu będą dzisiejsze dane. Kanada publikuje grudniowe dane o sprzedaży detalicznej i styczniową inflację. Poniżej przedstawiamy prognozę stratega FX Marka McCormick’a z Credit Agricole:

“Oczekujemy, że rynek skupi się na odczycie inflacji biorąc pod uwagę ostatnie skupienie BoC na zagrożeniu dysinflacją. Konsensus mówi o wartości 1.3% r/r w stosunku do poprzedniego odczytu 1.2%, podczas gdy miesięczny odczyt spodziewany jest na poziomie +0.1% po spadku o 0.4% miesiąc wcześniej. Przed danymi wciąż widzimy ryzyko spadków na CAD, które dolar kanadyjski zawdzięcza dwóm czynnikom.

Po pierwsze, jak podkreślaliśmy w naszej ostatniej miesięcznej analizie FX, uważamy, że celem BoC jest zakotwiczenie krótkoterminowego oprocentowania bez cięcia oficjalnych stóp procentowych. Skutkiem tego ‘luzowania tylnymi drzwiami’ jest prawdopodobnie osłabienie CAD i poprawa warunków monetarnych. Ponadto zauważamy, że Kanada ma jedną z najniższych stóp inflacji w G10, co sugeruje luźniejszą politykę monetarną i niższe kursy. Co więcej, biorąc pod uwagę powiązania gospodarcze Kanady z USA, ostatnie słabsze dane z US pozostają problemem także dla CAD.

Drugi czynnik wiąże się z powyższym, zmienność implikowana CAD wzrosła. Czoło krzywej zmienności implikowanej (3m-1m) jest najbardziej strome wśród G10. Co więcej, USD/CAD różnica w zmienności  odwrócenia ryzyka (25 delta risk reversal) pokazuje popyt na USD przeciw G10. Łącznie, zmienność implikowana i wskaźniki odwrócenia ryzyka potwierdzają, że rynek opcji odwrócił się od CAD i stał się niedźwiedzi.

W związku z powyższym, spodziewamy się, że USD/CAD przetestuje ponownie ostatni szczyt na 1.12, w miarę jak słabe dane z Kanady będą osłabiały CAD.”

CAD w obliczu dzisiejszych danych - CPI, sprzedaż detaliczna.
USD/CAD dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here