Naga MarketsStephen Poloz - gubernator BOC
Stephen Poloz – gubernator BOC

Dzisiaj o godzinie 16:00 poznamy rezultaty posiedzenia Bank of Canada – rynek oczekuje, że stopa procentowa zostanie utrzymana na poziomie 0.75%. W momencie gdy w agendzie nie zaplanowano konferencji prasowej ani publikacji raportu polityki pieniężnej rynek skupi się na oświadczeniu BOC.


Analitycy Credit Agricole spodziewają się jedynie kosmetycznych zmian w oświadczeniu. Bank utrzyma najprawdopodobniej swoje projekcje wzrostowe i stonowane podejście do przyszłych działań polityki pieniężnej, zwracając uwagę na wzrost cen ropy i lepszą sytuację amerykańskiej gospodarki. Może być jeszcze jednak za wcześnie na przybranie wyraźnie jastrzębiej merytoryki.

Podczas swojego ostatniego wystąpienia publicznego gubernator Banku Kanady – Stephen Poloz – wypowiadał się bardzo pozytywnie na temat projekcji gospodarczych w przyszłych okresach bieżącego roku po spowolnieniu w Q1 wywołanym osunięciami na rynku ropy. Zagrożeniem dla tychże projekcji mogą być kolejne spadki notowań czarnego złota oraz umocnienie kanadyjskiej waluty.

Jakiekolwiek próby odwrócenia uwagi od ostatnich wzrostów CAD w treści oświadczenia mogą zostać odebrane delikatnie gołębio. Zdaniem Credit Agricole sytuacja na walucie oraz na rynku ropy wymagałaby worzenia bardziej ostrożnych prognoz dla Kanady niż czyni to obecnie BOC.

USD/CAD ostatnio pokonał 100-dniową średnią ruchomą w związku z poprawiającymi się danymi w USA. Credit Agricole czeka na retest górnego ograniczenia ostatniej konsolidacji na 1.2660.

USDCADDaily 28.05

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here