Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Już dzisiaj o 14:30 polskiego czasu poznamy najnowsze dane dotyczące szacunków zmiany kanadyjskiego PKB w ujęciu kwartał do kwartału oraz rok do roku. Nie trzeba przekonywać, że te jedne z ważniejszych danych na pewno są ważnym czynnikiem cenotwórczym wpływającym na CAD. Co na temat dzisiejszego odczytu ma do powiedzenia Credit Agricole? Sprawdźcie najnowszy komentarz rynkowy przygotowany przez analityków banku:


Rynek spodziewa się skromnego wzrostu wartości PKB z miesiąca na miesiąc, jednak postępujące spadki w ujęciu kwartalnym (annualizowanym) są nadal dominującym scenariuszem. To wszystko sprawia, że nie należy oczekiwać jakiejś głębokiej zmiany w stosunku do odczytu sprzed roku – przekonuje Credit Agricole.

Prognozy Bank of Canada zakładają 1,1% wzrost całości gospodarki Kanady w drugim kwartale br. w stosunku do roku poprzedniego oraz oczekują zakończenie 2015 roku z wynikiem 0,7% in plus. Ostatnie spadki cen ropy naftowej niestety stawiają te prognozy pod znakiem zapytania. Zdaniem Credit Agricole BoC stoi przed decyzją o kolejnej aktualizacji w dół własnych założeń. a82

Założenia na 2016 rok kształtują wartość kanadyjskiego PKB na 2,8%. Aby je spełnić, potrzebny jest solidny wzrost publikowanych danych w ostatnim kwartale 2015 roku oraz utrzymanie podobnej tendencji przez kolejne dwanaście miesięcy – przekonuje bank. Prognozy Credit Agricole odnośnie Produktu Krajowego Brutto Kanady na przyszły rok kształtują się na poziomie 1,97%, kwestionując tym samym szacunki BoC.

Poziom 1,3100 jest najbliższym wsparcie dla potencjalnych spadków. Widać jak USD/CAD wielokrotnie krążył w okół tego poziomu.
Poziom 1,3100 jest najbliższym wsparcie dla potencjalnych spadków. Widać jak USD/CAD wielokrotnie krążył w okół tego poziomu.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here