Interesująco za sprawą potężnych zawirowań na rynku ropy naftowej wygląda kurs pary CAD/JPY. Trzeba przyznać, że po za ropą jest także drugi czynnik wpływający na notowania czyli niestandardowe działania Banku Japonii. BOJ już chyba jednak zdążył do tego przyzwyczaić inwestorów, gdyż jego ostatnie posunięcia wcale nie osłabiły jena. Kluczowe więc może być zachowanie skorelowanej z kanadyjską walutą ropy. Niskie na nią zapotrzebowanie może być już w dużej mierze wycenione, a teraz rynek zacznie szukać pretekstów do wzrostów.
- Kolejne działania BOJ nie osłabiają jena
- Ropa odrabia straty umacniając dolara kanadyjskiego
- Kurs CAD/JPY w ciekawym położeniu technicznym
Na początku maja w Texasie ma odbyć się głosowanie nad odgórnym obniżeniem wydobycia ropy. Jego wprowadzenie powinno wspomóc notowania surowca i dolara kanadyjskiego. Na wykresie tygodniowym cena cały czas trzyma się wsparcia opartego o dołki z 2016 roku.
Kurs CAD/JPY na istotnym wsparciu
Zresztą, obecne poziomy na tle ostatnich 20 lat są dosyć niskie. Serie długich dolnych cieni, może sugerować, że szykuje się odbicie. Jest to jednak potencjalne zagranie na dość długi okres czasu.
Przeczytaj również:
- Jak handlować na rynku? 5 tradingowych strategii, które działają – Tradeciety
- MrYogi: 7 punktów, które zabijają Twój zyskowny trading
- Jesteś niezależnym traderem? – Nial Fuller
Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]