Naga Markets

Jen nie ma ostatnio dobrej passy, tracił do większości głównych walut. Jak wiemy istnieje silna korelacja pomiędzy oprocentowaniem 10 letnich obligacji amerykańskich i pary USDJPY. W poniedziałek oprocentowanie US10Y dotarło do 3.2% a para USDJPY ustanowiła maksimum br. na poziomie 131.40. Ostatnie dwa dni są pod znakiem zauważalnych spadków na oprocentowaniu US10Y i umacnianiu się jena.

Co dalej zrobi kurs dolara kanadyjskiego? Analiza CAD/JPY

Na większości par z jenem pojawiły się korekty. Dość ciekawie wygląda sytuacja na AUDJPY i CAD/JPY. Przyjrzałem się parze CAD/JPY pod kątem strategii PA+MACD i zauważyłem dość wyraźny sygnał do głębszej korekty. Kurs pary kanadyjskiego dolara z japońskim jenem od początku roku wzrósł o ponad 1350 pipsów co równa się blisko 11% stracie JPY do CAD.canadian vs japan
CADJPY Weekly – MACD sygnalizuje początek korekty

Ostatnie trzy tygodniowe świece mają długie górne knoty, świadczące o słabnącym popycie. Na wykresie tygodniowym oscylator MACD wszedł w fazę spadkową. Porównując historyczne dane- zazwyczaj zmiana nastroju na MACD zapowiadała, że w kolejnych tygodniach ta tendencja będzie kontynuowana.

CADJPY h4
CADJPY H4 – cena wybiła z trójkąta pokonując jego wsparcie

Na wykresie czterogodzinnym pojawiła się konsolidacja o coraz mniejszym zasięgu przyjmując formę trójkąta symetrycznego. Takie formacje są bilateralne i cena może wybić w każdym kierunku z tym samym prawdopodobieństwem, jednak jeśli już takie wybicie nastąpi, zazwyczaj jest kontynuowane. Dzisiaj cena pokonała wsparcie trójkąta i wybiła dynamicznie na południe.

Szczegółowo omawiałem wczoraj tą parę na żywo, tu można obejrzeć nagranie na youtube

Dobrym miejscem do zajęcia pozycji sell byłby ewentualny re-test pokonanego wsparcia. Czy taki re-test nastąpi? Nie wiemy, ale każda korekta w kierunku wspomnianego wsparcia może być okazja do otwarcia zlecenia. Najbliższym celem takiego zlecenia może być strefa popytu na 97.40. W dłuższym terminie spadki mogą dotrzeć nawet w okolice poziomu wsparcia i oporu 92.00.

Wtorkowe podwieczorki przy wykresach live 17:30-18:30

W maju co wtorek będzie transmitowana sesja Live Trading na kanale youtube telewizji internetowej Comparic24. Zapraszam we wtorek, 17 maja o 17:30-18:30. Wstęp wolny. Transmisja live na youtube .

XTB

Weź udział w sesji Live Trading, co środę o godzinie 15:30

W środę, 18 maja, o godz. 15:30 zaczynamy co tygodniową sesję live tradingu. Będziemy omawiać aktualną sytuacje makroekonomiczną , pary walutowe  i surowce. Link do zapisów znajduje się w tym miejscu, dołącz do Live Trading Roomu!  Więcej info na grupie: https://t.me/DarkaforexpopolskuŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here