Naga Marketsflaga francjiPodczas zbliżającego się okresu świątecznego europejskie indeksy giełdowe zdają się wykonywać korekty ostatnich wzrostów. Tego samego nie można powiedzieć o amerykańskich indeksach, które stale podwyższają swoje notowania. Mimo tego jednak, że europejskie indeksy zdają się podobnie funkcjonować, to francuski indeks 40 największych spółek jeszcze nie powrócił do zakresu konsolidacji jak reszta indeksów. Co dalej z indeksem i czy ma szanse wygenerować większe zejście? Spójrzmy na wykres H1 indeksu. 


Francuski indeks dociera do istotnego miejsca – CAC40 na wykresie H1

  • Indeks CAC40 zaczyna wykonywanie niewielkiej jeszcze korekty przed końcem roku,
  • W tym momencie spekuluje się o przełamaniu wsparcia, do które indeks dotarł,
  • Po przełamaniu strefy wsparcia, podkreślona będzie wymowa pro-spadkowa,
  • Celem dla indeksu będzie wówczas zakres 5850 – 5840 punktów.

Ostatnie sesje na francuskim indeksie 40 największych spółek zdają się stać pod znakiem wykonywanej korekty. Jednak – w przeciwieństwie do niemieckiego indeksu DAX – CAC40 jeszcze nie powrócił do zakresu konsolidacji, która została później przełamana, w przypadku obu indeksów. W tym momencie indeks znalazł się w bliskich okolicach strefy wsparcia – poziomu 5940 punktów. Jak widać po załączonej poniżej grafice – indeks znajduje się w ważnym miejscu, które powie inwestorom co dalej, w przypadku jeden z dwóch reakcji.

wykres CAC40 H1 19.12.2019
CAC40 H1 19.12.2019

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, na jaki można będzie liczyć jeszcze w tym roku kalendarzowym – to przełamanie tego miejsca, z godnie z tym, co przedstawione zostało na powyższym wykresie. Jeśli indeks przełamie strefę i przetestuje ją od drugiej strony – wówczas oczekiwać będzie można dalszej przeceny. Będzie to dla inwestorów przy okazji silny sygnał wskazujący na to, że indeks nie tylko wykazuje tendencje spadkowe, ale i potwierdza ten sentyment. Wówczas dla indeksu celem dla spadków może okazać się pobliska strefa wsparcia – wynikająca z utworzonego dołka z ciągnącej się konsolidacji na strefie 5855 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here