whitebit

Bytecoin to zdecentralizowana kryptowaluta z otwartym kodem źródłowym oparta na technologii CryptoNote, która umożliwia uczestnictwo w rozwoju sieci Bytecoin. Kryptowaluta uruchomiona została w lipcu 2012 r. i opiera się na zasadzie “Proof-of-work”.

Bytecoin (BCN) – co to jest?

Przez sieć Bytecoin świadczone są transakcje natychmiastowe o globalnym zasięgu. Transakcje te nie wymagają żadnych opłat i są całkowicie niemożliwe do wykrycia.W przeciwieństwie do transakcji pieniężnych, w których pieniądze przetwarzane są za pośrednictwem instytucji pośredniczącej, banku lub instytucji finansowej, transakcje między użytkownikami Bytecoin dokonywane są przez Internet. Prywatność transakcji jest chroniona przez bezpieczne algorytmy kryptograficzne, dzięki którym nikt nie jest w stanie określić, kto wysłał pieniądze, kto był odbiorcą i jaka kwota została przekazana.

Bezpieczeństwo i niezawodność Bytecoin (BCN)

Niezawodność Bytecoin jest określona przez całkowitą moc obliczeniową wszystkich komputerów, które biorą udział w przetwarzaniu transakcji. Im większa moc obliczeniowa, tym bardziej niezawodna jest sieć.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
W ten sposób wszystkie pieniądze przechowywane w portfelu są chronione już podczas procesu transakcji, a ich bezpieczeństwo nie zależy od niezawodności sieci. Twórcy Bytecoina uważają, że dzięki temu pieniądze zawsze są bezpieczne.

Emisja i kopanie Bytecoin (BCN)

Emisja Bytecoina (BCN) ograniczona została do liczby 184,47 milardów jednostek. Przetworzenie transakcji zajmuje 120 sekund, a wraz z upływem tego okresu liczba emitowanych Bytecoinów nieznacznie maleje.

Emisja Bytecoina jest procesem otwartym, w którym wykorzystywana jest moc obliczeniowa komputerów wszystkich uczestników sieci. Do sieci Bytecoin może dołączyć każdy, a przy tym wziąć udział procesie emisji, stając się w ten sposób górnikiem.

Kopanie w sieci powoduje tworzenie nowych tokenów, które są nagrodą dla użytkowników wykorzystujących własną moc obliczeniową do przetwarzania transakcji. Górnicy zapewniają poprawne przetwarzanie oraz ochronę kryptograficzną ochronę transakcji i danych osobowych. Co istotne, górnicy nie mają dostępu do danych finansowych użytkowników z uwagi na to, że Bytecoin chroni tożsamość nadawcy oraz odbiorcy i ukrywa przekazywane kwoty.

Giełdy Bytecoin (BCN)

Na chwilę obecną (marzec 2018 r.) transakcji z wykorzystaniem Bytecoina (BCN) można dokonywać na poniższych giełdach:

Wykres


Przydatne linkiZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj