Naga MarketsWiększość opisywanych przez nas spraw, które powiązane są z różnymi bankami i procesami sądowymi dotyczy oszustw jakich dopuścili się pracownicy tychże. Jednak historia Johna Banerjee, który zdecydował się zaskarżyć swojego byłego pracodawcę jest zgoła odmienna. 


A rozpoczyna się ona jeszcze w czerwcu 2015 roku kiedy to Banerjee polecił swojemu współpracownikowi zamknąć pozycje tradera na południowoafrykańskim randzie. Ten jednak tego nie uczynił doprowadzając Johna do straty $880 tys. w wyniku nagłego ruchu ceny.

Zirytowany Banerjee postanowił porozmawiać z niefrasobliwym kolegą z biura, a gdy ten odmawiał przyznania się do winy skontaktował się z dyrektorem dzału tradingu w RBC, Edem Monaghanem, który w październiku 2017 roku przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Jednak pozew na osiemnaście milionów dolarów złożony przez Banerjee przeciwko RBC nie jest bezpośrednio związany z tą pomyłką, lecz… z próbą przekupstwa.

… po prostu to zostaw

Monaghem zainteresował się sprawą straconych $880 tys. i wezwał do siebie Johna Banerjee na rozmowę. Gdy dowiedział się, że trader zamierza prosić o wszczęcie śledztwa w tej sprawie miał przyznać, że naraziłoby to departament na utratę wizerunku. Monaghan próbował przekonywać Banerjee, by ten odpuścił zapewniając, że strata na randzie nie wpłynie na zarobki tradera.

Czy ta strata cię martwi? Odpiszę ci ją od rachunku… po prostu to zostaw – miał stwierdzić dyrektor RBC. Zdaniem Banerjee prośba ta wyczerpuje znamiona łapówki.

Royal Bank of Canada koniec końców zwolnił upartego tradera, tłumacząc swoją decyzję faktem, że Banerjee ustawicznie spóźniał się do pracy oraz źle wpływał na atmosferę w biurze. Pięćdziesięcioletni trader po latach próbuje jednak zainteresować sprawą zarówno media jak i reglatorów. Zdaniem Banerjee RBC nie spełnia procedur, a polityka walutowa banku jest niespójna i niemożliwa do spełnienia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here