Naga MarketsFundusz Madoffa miał charakter elitarnego, a on sam był poważany w kręgach osób sławnych i bogatych. Aktualnie Bernard Madoff odsiaduje wyrok 150 lat więzienia za stworzenie największej dotychczas odkrytej piramidy finansowej. Szacuje się, że mógł zdefraudować nawet 50 mld USD. |źródło: www.bloomberg.com
Fundusz Madoffa miał charakter elitarnego, a on sam był poważany w kręgach osób sławnych i bogatych. Aktualnie Bernard Madoff odsiaduje wyrok 150 lat więzienia za stworzenie największej dotychczas odkrytej piramidy finansowej. Szacuje się, że mógł zdefraudować nawet 50 mld USD.
|źródło: www.bloomberg.com

David Kugel, były trader pracujący dla znanego wszystkim Berndarda Madoffa został wczoraj skazany na 10 miesięcy aresztu domowego za udział w piramidzie finansowej.


Jak przyznaje Kugel, poczucie winy, wstydu i upokorzenia na trwałe wpisało się w jego DNA. 69-letni, były pracownik funduszu hedgingowego (a właściwie, jak później się okazało jednej z największych w historii piramidy finansowej) kierowanego przez Madoffa wyznał przed nowojorskim sądem, że nie jest w stanie spojrzeć swojej 96 – letniej matce w oczy.

Przyznaję, wydawało mi się, że moje życie to spełnienie amerykańskiego snu. Teraz widzę, że jest to amerykańska tragedia.

David Kugel w mowie do ławy oskarżonych

Tak szokująco niski mogłoby się wydawać wyrok jest wynikiem bliskiej współpracy Kugela z przedstawicielami nowojorskiej prokuratury oraz FBI dzięki której udało się doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości kolejnych pięciu członków piramidy, współodpowiedzialnych nadużyć finansowych na kwotę ponad 50 mld USD. Dzięki temu Kugel uniknął 85 lat w więzieniu na które został skazany już w 2011 roku. Już wówczas przyznawał, że jego życie legło w gruzach pod koniec 2008 roku gdy jasne stało się, że jego szef – Berdanrd Madoff – a tym samym on uczestniczyli w piramidzie finansowej. Kugel, który przyznał się jedynie do dostarczania danych historycznych z amerykańskich parkietów do portfeli inwestycyjnych “zarządzanych” przez współpracowników Madoffa. Jego pomoc ograniczała się do pomocy w kreowaniu fałszywych transakcji historycznych. Poza tym procederem Kugel był zatrudniony w jednej z niewielu legalnie działających firm proptradingowych jakie stworzył Madoff.

Jak sam przyznaje, jego życie uległo diametralnej zmianie po skazaniu samego Madoffa (który odsiaduje wyrok 150 lat pozbawienia wolności). Jednak jego – jak sam to ujął – droga do odkupienia rozpoczęła się z chwilą podjęcia współpracy z władzami. Aktualnie Kugel posiada zupełnie inne priorytety w życiu, spełniając się w roli korepetytora matematyki. Poza aresztem domowym, Kugel ma do odrobienia na rzecz miasta Nowy Jork 200 godzin prac publicznych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGarść informacji po czwartkowej sesji na GPW (KGHM, ASSECO, ASTARTA)
Następny artykułCarry Trade: EURCAD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here