Naga MarketsBitcoin (BTC) osiągnął w środę nowy rekord wszechczasów powyżej 67 000 USD. Współzałożyciel PayPala i miliarder Peter Thiel stwierdził, że powinien był kupić więcej bitcoinów, gdy była do tego lepsza okazja. Thiel podzielił się swoim stanowiskiem nt. kryptowalut, banków centralnych i sztucznej inteligencji podczas wywiadu w Miami zorganizowanego przez think tank Lincoln Network. Kurs BTC/USD nieznacznie spada w czwartek w okolice 65 300 USD.

Bitcoin (BTC) to „zabezpieczenie przed rozpadem całego świata”

Powinienem był po prostu kupić więcej bitcoinów. Czuję, że za mało w niego zainwestowałem. Moją jedyną obawą przed zakupem bitcoina było to, że jego wyjątkowość była już znana wszystkim. Myślę, że mimo wysokich cen to nadal atrakcyjne aktywo – powiedział Thiel.Według miliardera ostatni rajd BTC jest zdecydowanie dużym problemem dla globalnych banków centralnych. Skok kryptowaluty do nowych historycznych maksimów „z pewnością mówi nam, że jesteśmy w przeddzień całkowitego bankructwa banków centralnych”, stwierdził Thiel.

W wywiadzie współzałożyciel PayPala skrytykował również sztuczną inteligencję jako przeciwnika krypto decentralizacji.

Sztuczna inteligencja, zwłaszcza jako rodzaj nisko technologicznej formy nadzoru, jest zasadniczo komunistyczna. Sztuczna inteligencja to technologia, która może zniszczyć świat – podkreślił.

Thiel jest jednym z najgłośniejszych zwolenników bitcoina, gdy stwierdził, że BTC odniósł sukces jako waluta w 2014 roku. Inwestor venture capital jest również znany z tego, że nazywa bitcoina „zabezpieczeniem przed rozpadem całego świata”. Na początku tego roku inwestor venture capital ostrzegł, że chiński rząd centralny może wspierać BTC jako sposób na podważenie polityki zagranicznej i monetarnej Stanów Zjednoczonych.

PayPal, który Thiel był współzałożycielem od 1998 roku, w ciągu ostatniego roku przeniósł się na rynek kryptowalut. Firma oficjalnie ogłosiła swoje plany wprowadzenia możliwości kupowania i sprzedawania kryptowalut, takich jak bitcoin w październiku ubiegłego roku. PayPal od tego czasu wprowadził usługi kryptograficzne w USA i Wielkiej Brytanii.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) spada z historycznego maksimum

Notowania BTC/USD dotarły w środę w okolice poziomu 67 000 USD, wyrysowują nowy historyczny szczyt. W efekcie kurs koryguje silny impuls w czwartek spadając w okolice 65 000 USD. Jednak presja po stronie kupujących nadal dominuje, dopóki cena utrzymuje się powyżej wsparcia 60 000 USD. Dopiero trwały spadek poniżej mógłby doprowadzić do utworzenia szerokiej konsolidacji.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here