Naga Marketsbtc-ePowraca temat byłego szefa jednej z niegdyś największych giełd kryptowalut na świecie. Według posta na Facebooku autorstwa prawniczki Aleksandra Vinnika, Zoe Konstantopoulou, ex-szef giełdy BTC-e został pomyślnie wydany władzom Francji.

W poście w serwisie społecznościowym Konstantopoulou napisała:

„Aleksander jest w szpitalu Hotel Dieu w Paryżu, jak poinformował mnie mój francuski kolega, w tym czasie greckie władze ignorują to i udają, że nic o tym nie wiedzą. Nie pozwolono mi go już zobaczyć, a oni będą próbować go przesłuchać jeszcze tej nocy – wyczerpanego i bez komunikacji lub informacji [od prawnika]! Wysłałam już prośbę o odroczenie jego przesłuchania na jutro.”

Dodaje, że ostatnie działania służb mają znamiona przekraczania granic prawa.

Ekstradycja byłego szefa BTC-e

Cointelegraph poinformował też wczoraj, 23 stycznia, że ​​Grecja zgodziła się na ekstradycję Vinnika do Francji, wbrew jego życzeniom i członków rosyjskiego rządu.

Jednak po tym ogłoszeniu pojawiła się niepewność w tej kwestii, ponieważ rosyjski serwis informacyjny RIA Novosti poinformował o tym, że oskarżony został zabrany ze szpitala, w którym przebywał w Grecji. Jego miejsce pobytu w tym czasie było nieznane przez pewien czas.

O stanie swojego klienta pani Konstantopoulou napisała na Facebooku:

„Pod każdym względem rząd próbuje go zastraszyć, terroryzować w chwili, gdy jest on chory i podczas gdy jego zdrowie się pogorszyło […] Ten mężczyzna jest uwięziony już 30 miesięcy bez zarzutów, jest na granicach zagrożenia życia, […] również cierpi z powodu tej [prowadzonej przeciwko niemu] wojny psychologicznej.”

Sprawa Vinnika

Vinnik został aresztowany z polecenia amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości pod koniec lipca 2017 r. za domniemane wypranie 4 miliardów dolarów za pomocą bitcoinów i giełdy BTC-e, którą prowadził przez 6 lat. Postawiono mu też zarzut udziału we włamaniu na giełdę Mt.Gox. Jego platforma BTC-e była jedną z największych takich giełd na świecie. W 2015 roku zachodziło na niej ok. 3 proc. światowej wymiany bitcoinów. 25 lipca 2017 roku giełda “zniknęła” jednak z sieci. Więcej o jej historii przeczytasz TUTAJ.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here