Naga MarketsByły prezes KNF, Marek ChrzanowskiJak poinformował w czwartek obrońca sądowy byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Radosław Baszuk, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zdecydował się aresztować Marka Ch. na dwa miesiące. Prokuratora posiadała bowiem obawy, że oskarżony dopuści się matactw próbując złagodzić maksymalną grożącą mu w sprawie karę, która wynosi 10 lat pozbawienia wolności.


Afera KNF: Obrona Marka Ch. będzie domagała się zwolnienia z aresztu

Mecenas Baszuk poinformował, że sąd nie miał podstaw do wydania decyzji o zatrzymaniu Marka Ch., jednego z głównych zamieszanych w aferze KNF. W najbliższych dniach ma ubiegać się o odstąpienie od decyzji dotyczącej dwumiesięcznego aresztowania oskarżonego.

We wtorek agenci CBA weszli do mieszkania byłego prezesa polskiej komisji nadzoru, aby oddać go w ręce katowickiej prokuratury. Podczas trwającego kilkanaście godzin przesłuchania Marek Ch. miał usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej za co grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Jak informował portal Comparic.pl oraz jak potwierdził Baszuk, Ch. nie przyznał się do winy. Obszerne wyjaśnienia swoich postępowań zawarł na 35 stronach maszynopisu, zgodnie z informacjami naczelnika śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, Tomasza Tadla.

Pierwszy raz o aferze KNF pisaliśmy 13 listopada, kiedy to Gazeta Wyborcza ujawniła szokujące fakty z funkcjonowania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Leszek Czarnecki postanowił podzielić się z gazetą, nagraniami z jednej ze swoich wizyt w gabinecie  podejrzanego Marka Ch., ówczesnego szefa KNF, który miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln złotych.

Śledź rozwój afery na bieżąco pod tagiem #aferaKNFtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here