Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiByły prawnik Apple, Gene Levoff, który był odpowiedzialny za egzekwowanie polityki firmy dotyczącej wykorzystywania poufnych informacji, jest obciążony zarzutami karnymi za… insider trading.

Levoff został wczoraj postawiony przez prokuratura z New Jersey w stan oskarżenia za wykorzystywanie informacji poufnych i musi stawić czoła sześciu zarzutom o oszusta związane z papierami wartościowymi oraz sześciu o defraudacje.

5-letni proceder

Według rządu USA, Levoff wykorzystał informacje wewnętrzne firmy Apple, w tym wyniki finansowe przed ich opublikowaniem, do sprzedaży akcji Apple’a przed gorszymi niż oczekiwano wynikami dotyczącymi zysków w latach 2011-2016, a także do zakupu akcji, kiedy wyniki były lepsze od oczekiwań.

Schemat oszukiwania spółki i jej akcjonariusz pozwolił byłemu prawnikowi Apple na zrealizować zyski w wysokości około 227 tysięcy dolarów na niektórych transakcjach i uniknąć strat w wysokości około 377 tysięcy dolarów na innych.

Zobacz też: Bakkt notuje rekordowy wolumen na Bitcoin Futures. Wzrost do ATH w środę sięgnął 652%

Kiedy Levoff odkrył, że Apple odnotowała duże przychody i zysk netto w danym kwartale finansowym, kupił duże ilości akcji, które później sprzedał z zyskiem, gdy rynek zareagował na publikację.

O ironio

Levoff pracował dla Apple w latach 2008-2018, a zanim został zwolniony z firmy, był starszym dyrektorem prawa korporacyjnego. Insider trading został wykryty w Apple, w lipcu ubiegłego roku, po czym Levoff został skierowany na urlop do czasu przeprowadzenia dochodzenia. Firma rozwiązała z nim umowę we wrześniu 2018 roku.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po raz pierwszy wniosła oskarżenia przeciwko Gene’owi Levoffowi w lutym z powództwa cywilnego. Teraz natomiast ciąża na nim zarzuty karne, za które może spędzić w więzieniu maksymalnie 20 lat.

Co ciekawe, zadaniem Levoffa było dbanie o to, by pracownicy Apple nie dokonywali transakcji z wykorzystaniem informacji poufnych (insider trading). Z zarzutów wynika jednak, że to Levoff powinien być pilnowany, a nie nadzorować, czy nie dochodzi do przestępczego procederu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here