Naga Marketsmicrofot bitcoin btcJuż w grudniu 2014 roku informowaliśmy, że gigant rynku IT – Microsoft – dołączył do grona globalnych spółek, które dają swoim użytkownikom możliwość płatności za poszczególne produkty i usługi w wirtualnych walutach. Bitcoin stał się wówczas oficjalnie jedną z form, dzięki której użytkownicy mogli uregulować należności za pobierane gry, aplikacje, treści i inne multimedia. Nikt się wówczas jednak nie spodziewał, że ktoś wykorzysta tą możliwość, by okraść Microsofta.


Pokusa silniejsza od rozsądku

W środę, 17 lipca 2019 roku Associated Press (AP) poinformował natomiast, że  25-letni, były już pracownik Microsoftu został aresztowany za kradzież 10 milionów dolarów w kryptowalutach. Mężczyzna to obywatel Ukrainy, który wykorzystał nieuczciwie pozyskane środki do zakupu samochodu Tesli za 160 tys. USD i domu nad jeziorem o wartości 1,7 mln USD. Ponadto, w ciągu siedmiu miesięcy przelał on 2,8 mln USD na swoje prywatne konto bankowe.

Volodymyr Kvashuk – bo tak nazywa się ów Ukrainiec – jest oskarżony o kradzież kart podarunkowych w kryptowalutach, które można wymienić na produkty Microsoftu, a następnie odsprzedaż ich z zyskiem w internecie.

Okazuje się więc, że jego plan działania był banalnie prosty. Wykraść karty podarunkowe i sprzedać je w sieci. O ile to udało mu się wykonać bez większego problemu, o tyle z zatarciem śladów poradził już sobie o wiele gorzej. Teraz czeka go proces i zapewne przyjdzie mu wypić piwo, które sam sobie nawarzył.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy kurs złotego zareagował na dane GUS? Ile w czwartek kosztują euro, dolar i funt?
Następny artykułKurs dolara traci 2. dzień z rzędu, powodem obawy dot. decyzji FED
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here