Naga Marketssfc-ccHongkoński odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego (z ang. SFC) poinformował dzisiaj o nałożeniu całkowitego zakazu tradingowego i ponownej aktywności wewnątrz branży inwestycyjnej na Lam Yuk Wai’a – byłego pracownika szeregu oddziałów HSBC związanych bezpośrednio ze światowymi rynkami finansowymi i walutowymi.


Nieautoryzowane transakcje, wprowadzanie w błąd klientów

Jak udało ustalić się SFC, w okresie pomiędzy wrześniem 2011 oraz lipcem 2015, oskarżony miał dopuścić się ponad 100 nieautoryzowanych transakcji na rachunkach siedmiu klientów, doprowadzając do milionowych strat. Dodatkowo wprowadzał w błąd wspomnianych klientów podając fałszywe informacje na temat stanu rachunków, zawyżając ich wartość (chcąc w ten sposób ukryć swój nielegalny proceder).

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo, gdy grunt zaczął palić mu się pod stopami, próbował oszukać swojego pracodawcę (HSBC Broking) poprzez odbywanie ustawianych rozmów telefonicznych, w których miał konwersować z klientami i realizować transakcje według ich instrukcji.

W związku z działalnością Lam Yuk Wai’a, HSBC musiał zapłacić ponad $70 milionów kary, aby zrekompensować straty poniesione przez klientów. Podmiot zdecydował się zgłosić jednocześnie sprawę na policję, postępowanie karne trwa.

Dzisiaj informowaliśmy również o działalności innego, nieuczciwego tradera, który w Stanach Zjednoczonych wyłudził prawie milion dolarów od klientów detalicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here