Naga Markets

Były handlowiec Fed przewiduje słabe czasy, gdy bank centralny zmniejszy swój bilansRezerwa Federalna jest obecnie właścicielem około jednej trzeciej zarówno skarbu państwa, jak i rynków papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką w wyniku awaryjnego zakupu aktywów, aby wesprzeć amerykańską gospodarkę podczas pandemii Covid-19. Dwa lata tak zwanego luzowania ilościowego podwoiły bilans banku centralnego do 9 bilionów dolarów, co odpowiada około 40% produktu krajowego brutto.

Dlaczego akcje rosną?!

Dodając tak dużą płynność (opisaną we wstępie) do systemu finansowego, Fed przyczynił się do znacznych wzrostów na rynkach akcji, obligacji i nieruchomości oraz innych aktywów inwestycyjnych.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Teraz, gdy inflacja szaleje, Fed zmniejsza tę płynność za pomocą procesu znanego jako zacieśnienie ilościowe lub QT. W czerwcu bank centralny zaczął zmniejszać swój portfel, wypuszczając papiery skarbowe o wartości do 30 miliardów dolarów i papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką (MBS) o wartości 17,5 miliarda dolarów, które wycofały się z bilansu lub zapadły bez reinwestowania wpływów. Kwota podwoi się w tym miesiącu i zostanie uruchomiona 15 września, ponieważ obligacje skarbowe są umarzane w połowie miesiąca i pod koniec miesiąca.

QT jest tak ambitny, jak jego wpływ jest niepewny. Na pełnym gazie tempo zacieśniania bilansu będzie znacznie bardziej agresywne niż w przeszłości i nastąpi w czasie, gdy stopy procentowe będą szybko rosły. Co mogłoby pójść źle? Potencjalnie dużo, sugeruje Joseph Wang, były makler w dziale otwartego rynku Fed i autor bloga Fed Guy i Central Banking 101. Wang wyjaśnia, o co toczy się gra w zredagowanej rozmowie, która następuje.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

XTB

Joseph Wang: Kiedy gospodarka nie radziła sobie dobrze, QE wywierało presję na obniżenie stóp procentowych i zwiększało płynność systemu finansowego. Teraz Fed chce zaostrzyć warunki finansowe. QT zwiększa ilość obligacji skarbowych dostępnych dla inwestorów, jednocześnie zmniejszając ich stan gotówki. Mechanicznie, Departament Skarbu USA emituje nowy dług inwestorowi i wykorzystuje wpływy z emisji na spłatę obligacji skarbowych posiadanych przez Fed. Fed otrzymuje tę gotówkę, a następnie po prostu ją anuluje – przeciwieństwo tego, co wydarzyło się podczas QE, kiedy Fed tworzył gotówkę z powietrza.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here