Naga MarketsByły trader Goldman Sachs twierdzi, że zamożni inwestorzy kupują zarówno bitcoiny (BTC), jak i złoto jako środki przechowywania wartości. Zasugerował, że traktują oba aktywa podobnie.

  • Były pracownik Goldman Sachs uważa, że najzamożniejsi inwestują dziś i w złoto, i w BTC.
  • Wytłumaczył, w czym bitcoin jest podobny do złota.

Ekspert Goldman Sachs: bitcoin to nowe złoto

W wywiadzie dla Kitco News dyrektor generalny DrawBridge Lending Jason Urban powiedział, że jest teraz świadkiem tego, jak wielcy inwestorzy skupują jednocześnie złoto i bitcoiny w równym tempie.

– Jako osoba handlująca w przestrzeni instytucjonalnej [widzę, że], ci sami ludzie, których widzę kupujących złoto i inne metale szlachetne, również kupują bitcoiny i robią to jednocześnie i robią to obecnie w równych ilościach – tłumaczył.

Wytłumaczył dlaczego tak się dzieje.

– Przyjmuję postawę obronną, ponieważ to, co obecnie widzimy, jest naprawdę bezprecedensowe (…)… Lubię tradycyjne zabezpieczenia przed inflacją, takie jak metale szlachetne złoto, srebro, ale podoba mi się też nowe alternatywne rozwiązania, takie jak bitcoin i inne zasoby cyfrowe – dodał.

Wyjaśnia również, dlaczego umieszcza bitcoina i złoto w tej samej kategorii aktywów.

– Myślę, że najważniejszą rzeczą jest spojrzenie na stałą, skończoną podaż podobną do tej z rynku złota. Jego niedobór jest podobny, więc z tego powodu nie ma partii ani rządu aktywnie pracującego nad dewaluacją – powiedział.

To dobrze, że cena się zmienia

Urban przyznaje, że fakt, że cena bitcoina dynamicznie się zmienia niekoniecznie jest wadą. Dodał, że kurs “z pewnością może się zmniejszyć, ale z pewnością może również wzrosnąć, więc jeśli to znormalizujesz i spojrzysz tylko na tradycyjne cechy tego zasobu, jeśli chodzi o stałą, skończoną podaż, z pewnością [bitcoin] ma wiele takich samych cech jak złoto.”

– Bycie bardziej niestabilnym jest jednym z obszarów, w których [bitcoin] różni się [od złota], ale gdyby był dokładnie taki jak złoto, nie byłby potrzebny – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here