Naga MarketsNowoczesna piramida przy zachodzie SłońcaKomisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła byłego doradcę inwestycyjnego z  prowadzącego nowojorską firmę inwestycyjną oraz jego córkę o prowadzenie piramidy finansowej (schematu Ponzi’ego). W wyniku działania piramidy oszukania zostali członkowie lokalnych społeczności, a także rodzina oskarżonych oraz ich bliscy przyjaciele.

SEC zarzuca Hectorowi Mayowi, doradcy inwestycyjnemu, prezesowi i dyrektorowi ds. zgodności nieistniejącego już Executive Compensation Planners Inc. (ECP) oraz jego córce Vani Bell, która pełniła funkcję kontroloera w ECP oraz starszego administrator ds. zgodności, sprzeniewierzenia ponad 7,9 miliona USD w schemacie Ponzi’ego obejmującym obligacje.

Wystawne życie za pieniądze z wpłat

Zgodnie z zarzutem SEC, z pomocą oskarżone Vani Bell, Hector May mógł oszukiwać  inwestorów, obiecując inwestowanie ich pieniędzy w obligacje, podczas gdy faktycznie pieniądze te faktycznie wykorzystywane były na pokrycie wydatków osobistych i służbowych, a także ekstrawaganckie przedmioty, takich jak biżuteria, futra, wakacje oraz wynajmowanie limuzyn z kierowcami. Aby ukryć nieuczciwy plan, oskarżeni wysyłali fałszywe wyciągi z konta do klientów, na których znajdowały się transakcje kupna obligacji, które faktycznie nigdy nie zostały nabyte.

W równolegle prowadzonym postępowaniu, Biuro Prokuratora Okręgowego dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku przedstawiło zarzuty Hectorowi May. Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Najbliższa rodzina w kręgu oszukanych

“Podejrzewa się, że zespół składający się z ojca i córki oszukał ludzi, których bardzo dobrze znał – w tym członków rodziny, bliskich przyjaciół, seniorów i członków społeczności lokalnej” – powiedział Marc P. Berger, dyrektor biura regionalnego SEC w Nowym Jorku.

Zobacz też: Grzywna w wysokości 2,5 mln USD dla bitcoinowej piramidy finansowej

Oskarżenie ze strony SEC przeciwko Hectorowi May oraz Vanii Bell dotyczy naruszenia przepisów o przeciwdziałaniu oszustwom w związku z papierami wartościowymi. SEC dąży do zwrotu nieuczciwie pozyskanych pieniędzy zysków wraz z odsetkami, a także z uwzględnieniem kar finansowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here