Naga MarketsByły doradca inwestycyjny w JP Morgan Chase, Michael Oppenheim opuszcza budynek sądu federalnego. |źródło: www.businessinsider.com
Były doradca inwestycyjny w JP Morgan Chase, Michael Oppenheim opuszcza budynek sądu federalnego. |źródło: www.businessinsider.com

Wydawać by się mogło, że namnożyło się negatywnych informacji z świata wielkich pieniędzy. Rano informowaliśmy o masowych zwolnieniach traderów w Bank of America Merrill Lynch, teraz opisywana sprawa ma podłoże kryminalne. Michael Oppenheim, były pracownik JP Morgan Chase, został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za bezprawne wykorzystanie powierzonych mu pieniędzy.


Oppenheim w latach 2008 – 2015, jako doradca inwestycyjny zatrudniony przez JP Morgan Chase , miał przekonywać niektórych ze swoich klientów do powierzenia mu nieznacznej ilości gotówki aby ten zainwestował je w dobrze oprocentowane obligacje komunalne o niskim ryzyku. Całość procederu odbywała się niejako pod szyldem JP Morgan Chase, dlatego niektórzy klienci powierzyli byłemu już pracownikowi banku kwoty przewyższające nawet milion dolarów amerykańskich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak można się spodziewać, wspomniane obligacje komunalne były zwykłą bujdą, a Oppenheim wykorzystywał powierzone mu pieniądze do własnych celów – przeważnie do hazardu oraz obrotu opcjami na amerykańskiej giełdzie. Przy braku zgody ze strony klientów, skazany doradca dopuszczał się nawet zwykłej kradzieży, wypłacając pieniądze poszkodowanych bez ich wiedzy.

Prawnik Oppenheima bronił swojego klienta twierdząc, że cała sprawa została spowodowana przez patologiczne uzależnienie oskarżonego od hazardu. Wskazywał również na fakt, że jego klient sam przyznał się do winy, prosząc jednocześnie o łagodny wymiar kary. Sąd najwyraźniej przychylił się do wniosku obu panów i skazał Oppenheima na jedyne pięć lat za kratami i zadośćuczynienie swojemu byłemu pracodawcy. Amerykański wymiar sprawiedliwości niezwykle surowo podchodzi do tego typu spraw i ex-doradca JP Morgan Chase mógł liczyć się nawet z wyrokiem 50 lat więzienia – to maksymalny wymiar kary przewidziany za tego typu przestępstwo.

Jak ocenia sam bank – poszkodowanych zostało około 500 osób. Rzecznik JP Morgan zapewnił, że żadna z tych osób nie zostanie pozostawiona samej sobie, a sam bank zrobi wszystko co w jego mocy aby odzyskać stracone zaufanie swoich klientów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpadki na CHF/PLN wytchnieniem dla Frankowiczów?
Następny artykułArabia Saudyjska pożycza miliardy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here