Naga Markets


Marc O’Brien w latach 2008-2014 pełnił rolę prezesa Visy na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. W wywiadzie przeprowadzonym w zeszłym tygodniu dla Business Insider powiedział, że został wybrany na CEO nowego startupu kryptowalutowego Crypterium.

Celem firmy prowadzonej przez O’Briena jest zwiększenie popularności Bitcoina i innych kryptowalut wśród społeczeństwa. Chciałby, żeby posiadacze kryptowalut mogli płacić za ich pomocą za codzienne produkty i usługi.

„W dzisiejszej formie kryptowaluty są bardzo niewygodne jako codzienna forma płatności. Jeśli chciałbyś wypłacić swoje fundusze na klasyczny rachunek bankowy, to zajmie Ci to od 3 do 7 dni. Celem Crypterium jest umożliwienie konsumentom wykorzystanie kryptowalut, by płacić za produkty codziennego użytku” – powiedział w wywiadzie O’Brien.

Krótkoterminowa strategia Crypterium polega na wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia O’Briena na tradycyjnych rynkach finansowych oraz jego znajomości w branży kart płatniczych do pozyskania strategicznego partnerstwa z takimi gigantami jak Visa czy Mastercard.

Choć już powstało kilka startupów działających na podobnej zasadzie, to w zeszłym roku Visa przestała świadczyć im usługi. Spółka oparła swoją decyzję na fakcie, że firmy takie jak Xapo, TenX czy Coins.ph działały na początku bez jej zezwolenia, korzystając z pośredników. Jeśli O’Brien nawiąże oficjalną współpracę, być może wkrótce będzie można trzymać kryptowaluty na zwykłej karcie debetowej i wykorzystywać je do codziennych zakupów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here