Naga Markets

ethereummaxByły amerykański bokser zawodowy oraz obecny promotor tego sportu znalazł się w gronie celebrytów oskarżonych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o promowanie tokena EthereumMax (EMAX) bez umieszczenia informacji o tym, że jego działania są sponsorowane. Choć Floyd Mayweather nosił gadżety z logo tej kontrowersyjnej wirtualnej waluty, twierdzi, iż nigdy o niej nie wspominał. 

Amerykański bokser  twierdzi, że nie promował EthereumMax

Floyd Mayweather znalazł się w kręgu znanych amerykańskich osób oskarżonych przez SEC o reklamowanie wirtualnej waluty EMAX bez ujawnienia tego, iż czerpie z tego tytułu zyski. W przeciwieństwie do koleżanki z branży show-biznesu nie zamierza on poddać się w tej sprawie bez walki. 

Były bokser zawodowy okrzyknięty mianem ,,Wojownika Dekady’’ wynajął prawników, którzy złożyli wniosek podważający twierdzenia amerykańskiej agencji rządowej. Jego przedstawiciele zażądali od tego organu dowodów na to, że kiedykolwiek wspomniał publicznie o EthereumMax. 

Główny związek tego celebryty z kontrowersyjnym projektem kryptowalutowym sprowadza  się do tego, iż ten nosił gadżety z logo tej marki. Jak sam twierdzi, nie zachęcał nigdy swoich obserwatorów do inwestycji, nie wypowiadał się o tej wirtualnej walucie, ani o niej nie pisał za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. 

Podczas konferencji Bitcoina w Miami, która odbyła się w 2021 r. Floyd Mayweather wspomniał jednak, że istnieje druga kryptowaluta, która w przyszłości może być tak duża, jak BTC. Choć nie wymienił żadnej nazwy, jego fani mogli szybko połączyć kropki i kupić EMAX. Celebryta ten uważa jednak, iż nie zrobił nic złego i niezgodnego z prawem. Dodał obok, że nie czerpał z tego korzyści w postaci tokenów przynależnych do EthereumMax.

Po złożeniu wniosku o odwołanie termin rozprawy w sprawie Floyda Mayweathera został wyznaczony na 7 listopada br.  

Znana celebrytka zapłaciła karę

Amerykańska osobowość medialna – Kim Kardashian zdecydowała się na niewchodzenie w potyczki z SEC. W jej przypadku sprawa była dość jasna, ponieważ pisała ona o EthereumMax w swoich mediach społecznościowych bez umieszczenia informacji o tym, że są to treści sponsorowane. Za reklamę tego kontrowersyjnego projektu otrzymała ona 250 tys. dol. Nie przyznając się do winy ani nie zaprzeczając, celebrytka ta zgodziła się zapłacić łącznie 1,26 mln dol. w ramach ugody. SEC nałożył na nią także zakaz promowania ,,kryptowalutowych papierów wartościowych’’ przez 3 lata. 

XTB

Sławne osobowości reklamujące EthereumMax naraziły swoich obserwatorów na ogromne straty finansowe. Od maja 2021 r. z projektu tego wyparowało bowiem 99,40% wartości. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDołek na GBP/USD? Funt zależny od polityki na Wyspach i siły dolara
Następny artykułBitcoin odbije się od dna gdy FED opadnie z sił. Uważa Mike Novogratz
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here