Naga MarketsOmniex, jak przystało na platformę, której usługi są ukierunkowane na klientów instytucjonalnych, dba o to, by wśród jej pracowników były osoby z odpowiednim zapleczem. Jest to spółka z branży FinTech oferująca zintegrowaną platformę z kompleksowymi usługami w szeroko pojętym obszarze inwestycji i handlu na krypto aktywach. Oprócz entuzjastów z zakresu nowych technologii i specjalistów z dziedziny bankowości, do zespołu dołączyły ostatnio szeroko rozpoznawalne nazwiska, w tym były prezes amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Arthur Levitt oraz była prezes Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) – Sheila Bair, oboje jako członkowie organu doradczego Omniex.

Zobacz również: SEC opóźnia decyzję dotyczącą ETF na Bitcoina

Te artykuły również Cię zainteresują
Sheila Bair

Sheila Bair, źródło: www.commons.wikimedia.org

Blair w latach 2006-2011 odegrała znaczącą rolę w ramach działań rządowych w odpowiedzi na kryzys finansowy w 2008, kierując Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) – rządową instytucją odpowiedzialną za ubezpieczenia dla depozytów w bankach komercyjnych oraz kasach oszczędnościowych, utworzoną w 1933 w ramach przywracania zaufania do amerykańskiego systemu bankowego po Wielkiej Depresji.

Po karierze w administracji rządowej przyszło zainteresowanie nowymi rozwiązaniami jakie daje DLT (Distributed Ledger Technology – technologia rozproszonego rejestru). Sheila Bair posiada już ugruntowaną pozycję w środowisku blockchainowym, zaś jej wypowiedzi są często przywoływane przez media branżowe. Jest entuzjastką kryptowalut, uznając je za „rewolucyjną kategorią aktywów o globalnym zasięgu”, która jednak nadal znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Jej zdaniem amerykańska Rezerwa Federalna (Federal Reserve) powinna poważnie rozważyć korzyści wynikające z emisji własnej kryptowaluty, jednocześnie uważa, iż „Bitcoin nie sprawdził się zupełnie jako metoda płatności” zaś kryptowaluty jako takie mogą przyczynić się do usprawnienia istniejących narzędzi płatniczych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zdaniem Bair, świat znalazł się „w przełomowym momencie, jeśli chodzi o to, jaki sposób myślenia w kategoriach regulacyjnych zostanie przyjęty w zakresie podejście do krypto aktywów oraz ich uregulowania.”

Z jej wypowiedzi można wywnioskować, iż doskonale porusza się ona w obszarze nowych technologii i rozumie wyzwania stojące w związku z ich wdrażaniem. Jej doświadczenie regulacyjne w wiodącej amerykańskiej instytucji finansowej znajduje odzwierciedlenie w wypowiedzi odnoszącej się bezpośrednio do Omniex:

„Technologia taka jak Omniex ma na celu wyjść naprzeciw obawom organów regulacyjnych dotyczących braku solidnej infrastruktury rynkowej oraz umożliwi inwestorom instytucjonalnym zarządzanie ryzykiem w ramach wielu jurysdykcji, dostawców płynności oraz krypto aktywów.”

Arthur Levitt

Arthur Levitt, źródło: www.commons.wikimedia.org

Z kolei Arthur Levitt był 25-tym prezesem SEC w latach 1993 – 2001, najdłużej piastującym swoje stanowisko w historii tego urzędu. Po zakończeniu kariery w administracji federalnej, był starszym doradcą w Goldman Sachs, zaś ostatnio skupił się na współpracy z podmiotami z branży nowych technologii poprzez doradzanie takim firmom jak  Mirror, BitPay, Blockchain, PeerIq oraz Sofi.

Zdaniem Levitta, inwestorzy instytucjonalni potrzebują „specjalnie stworzonej technologii, aby mogli znajdować rozwiązania dla stojących przed nimi w dniu dzisiejszym wyzwań, a także wyposażyć ich w odpowiednie narzędzia, aby mogli sobie radzić z ukrytymi przeszkodami, z którymi zetkną się już jutro w związku z tą nową kategorią aktywów.”

Zobacz również: Neufund i BitBay zaoferują firmom ETO, alternatywę dla ICO

Omniex pozyskał do swojego grona także Maartje Bus – byłą szefową ds. rynków kapitałowych w Thomson Reuters. W Omniex będzie piastowała ona stanowisko dyrektora ds. partnerstw strategicznych. Szeregi pracowników zasilił także Tom Eidt – który stał na czele działu ds. regulacyjnych w KCG, w Omniex został dyrektorem ds. zgodności z przepisami i regulacjami (chief compliance officer), a także głównym doradcą (general counsel).

Zobacz również: Agencja Reuters zapewni dane dla 50 kryptowalut

Czym jest Omniex?

Omniex jest spółką z branży FinTech oferującą zintegrowaną platformę, która obejmuje kompleksowe usługi w szeroko pojętym obszarze inwestycji i handlu na krypto aktywach, docelowo dla klientów instytucjonalnych.  Platforma obejmuje pełny system zarządzania portfolio (Portfolio Management System – PMS) oraz system zarządzania zleceniami (Order Management System – OMS). Systemy te działają w ramach jednego interfejsu, dzięki któremu osoby zarządzające środkami mogą śledzić elementy portfolio oraz ich wartość, jednocześnie analizując ryzyko. Jądro platformy stanowi Omniex Execution Plus – system zarządzania realizacją zleceń (Execution Management System), zapewniający dostęp do wielu dostawców płynności w ramach systemu Direct Market Access (DMA) – czyli z bezpośrednim dostępem do systemów elektronicznych i książek zamówień (order books) giełd na rynkach finansowych; lub za pomocą algorytmów.

Firma została założona przez grupę entuzjastów nowych technologii z Doliny Krzemowej oraz specjalistów od bankowości z doświadczeniem w budowaniu złożonych systemów finansowych, w tym w zarządzaniu aktywami i rynkami kapitałowymi. W zeszłym roku pozyskała 10 mln USD w ramach kapitału początkowego (sedes capital) od takich firm jak Digital Currency Group, Sierra Ventures a także Alana Howarda – brytyjskiego miliardera zarządzającego funduszem hedgingowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here