Naga Markets

Byki z coraz większymi problemami!Według Citigroup Inc, tegoroczny rajd giełdowy doprowadził indeks S&P 500 do poziomów wyceny, które utrudniają mu wspinaczkę znacznie do wyższych poziomów w obecnym otoczeniu makroekonomicznym. Kroczący wskaźnik ceny do zysku S&P 500 powrócił do 18,2x, „niebezpiecznie blisko górnej granicy naszego przedziału wartości godziwej”, stwierdzili analitycy Citi w raporcie badawczym z 13 stycznia.

Pora na kolejną falę spadków na rynkach?

Jak dotąd w tym miesiącu amerykańskie akcje rosły, a S&P 500 wzrósł do piątku o 4,2%. Następnie inwestorzy udali się na trzydniowy weekend ku czci Martina Luthera Kinga Jr. We wtorek po południu indeks SPX spadł o 0,1% do około 3994.

„Na razie podejrzewamy, że wycena może ograniczyć krótkoterminową dynamikę wzrostu” – stwierdzili analitycy Citi. „W oparciu o nasze ramy wartości godziwej wyceny znacznie powyżej obecnych poziomów są nie do utrzymania, chyba że nastąpi znacząca zmiana w kontekście makroekonomicznym”.

Zobacz również: Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Zdaniem Citi, S&P 500 wkracza w „nowy, niższy reżim wyceny” w porównaniu z okresem obserwowanym od światowego kryzysu finansowego w 2008 roku. Zgodnie z raportem ramy wartości godziwej Citi implikują mnożnik ceny do zysku S&P 500 wynoszący 18,5x na najwyższym poziomie w oparciu o bieżące stawki i inne dane makro, takie jak inflacja i wzrost.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:

Bossa

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin zbliża się do swojego 10-letniego rekordu. Dobre wieści również dla Ethereum
Następny artykułPopyt na ropę naftową może sięgnąć nowych maksimów. Raport MAE
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.