Naga MarketsCzerwono na GPW. PKN Orlen z największym spadkiem. Tauron ponad 11 proc. w górę. WIG 20 w piątek 2,84 proc. na minusieDruga sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) rozpoczęła się na poziomach otwarcia tygodnia. WIG 20 odrobił z nawiązką wczorajszy spadek i sesja ostatecznie zamknęła się tuż pod poziomem 1800. Najsilniejszy, dwucyfrowy wzrost zanotowała spółka obuwnicza CCC, a po “ciemnej stronie mocy” znalazły się jedynie dwie spółki z sektora energetycznego.

  • We WIG 20 zyskał 3,35 proc. i odrobił z nawiązką spadki z poniedziałku
  • Motorem napędowy wzrostów była spółka CCC
  • Spadki w indeksie blue chipów notowały jedynie 2 spółki energetyczne

CCC odrabia straty

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 zyskiwało dziś aż 18, a jedynie 2 spółki świeciły na czerwono. Największą aprecjacją wśród blue chipów może pochwalić się spółka CCC, która zyskała 10,97 proc. Ponad 6-procentowe wzrosty notowały banki PKO BP oraz PEKAO, a blisko 7 proc. wyżej zamknęły się notowania Lotosu.

Mniej szczęścia miały dwie spadające spółki z sektora energetycznego. Mowa tu o PGE (-0,94 proc.) oraz PGNiG (-3,07 proc.)

Wzrost notowań WIG 20 przyspieszył po godz. 14:30, kiedy to w Stanach Zjednoczonych opublikowano dane o sprzedaży detalicznej za maj. Publikacja okazała się znacznie przewyższać oczekiwania prognostów aplikując optymizm na rynki akcyjne.

WIG 20 wraca do wzrostów

Poniedziałkowe otwarcie indeksu WIG 20 na niskim poziomie nie napawało optymizmem na początku tygodnia handlowego. Byki nie podjęły nawet próby odbicia tego dnia. Ostatecznie sesja zakończyła się na minusie (-2,65 proc.).


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!
WIG 20 – wykres dzienny

Jednak już na dzisiejszym otwarciu po wczorajszych spadkach nie został nawet ślad. Sytuacja odwróciła się o 180 stopni, ponieważ cena rosła od początku sesji. Zamknięcie miało miejsce tuż pod poziome 1800, z którymi byki będą musiały zmierzyć się jutro. Kluczowy opór wypada w okolicach 1850.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here