Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Złoto, indeksy i przede wszystkim ropa – to aktywa, które znajdują, lub znajdowały się w ostatnich dniach pod ciągłą presją niedźwiedzi. Nie inaczej jest w przypadku BTC, choć na wykresie najpopularniejszej kryptowaluty czuć powiew optymizmu… 


Jeszcze nie dawno donosiłem o nowych historycznych szczytach na giełdowych indeksach, a dziś niemal wszystkie z nich pulsują czerwonym kolorem. Zapewne jest to tylko zdrowa korekta (spadki pozostają w granicach 0,5-1%), giełdowe parkiety powoli się przegrzewają i kilka dni rynku niedźwiedzia stanowić będzie świetną okazję do dalszych zakupów. Poniżej wykres DAX, który ustanowił ostatnio historyczny szczyt, wracając dziś w bezpieczne rejony 12 750:

Nieco gorzej jest na rynku złota – cenny metal zniżkuje już drugi tydzień z rzędu zbliżając się powoli do linii trendu wzrostowego. Test tych okolic może dostarczyć potencjalnego sygnału kupna:

W pobliżu wsparcia znalazło się również czarne złoto. Ropa naftowa znalazła pewne wsparcie na równym poziomie $43 za baryłkę, choć to poziom 42,50 był znacznie ważniejszy w minionym roku. Jeśli niedźwiedzie sprowadzą cenę poniżej tych poziomów z pewnością informacja ta znajdzie się na nagłówkach gazet. Uwaga na dzisiejsze dane z Ameryki! 

Sprawdź warunki handlowe eToro

Ostatnim wykresem na który warto zwrócić uwagę to niedawne gorące aktywo jakim było Ethereum. Klasyczna formacja trójkąta pojawiła się na wykresie ETH i gdy dojdzie do jej wyłamania – ruch następujący po tym będzie znaczący:

W oczekiwaniu na szczyt

Jak informowałem kilka miesięcy temu, ogromny wzrost popytu na BTC był spowodowany głównie przez decyzję japońskich władz, które uznały Bitcoina za legalny środek płatniczy. W momencie w którym coraz większa liczba sklepów w Japonii zaczęła akceptować tę wirtualną walutę, cena BTC gwałtownie rosła.

Kolejnym dużym państwem, które stoi przed tym samym wyborem są Indie. Kilka tygodni temu premier Narendra Modi zebrał zespół, który ma odpowiedzieć na pytanie czy wprowadzenie Bitcoina do obrotu wspomoże indyjską gospodarkę. Wczoraj ogłoszono, że decyzja zostanie podjęta już pod koniec lipca.

Jednak zarówno w Indiach jak i wielu innych miejscach na świecie Bitcoin ma negatywny wydźwięk. Wiele osób wciąż kojarzy kryptowaluty jako narzędzie wykorzystywane przez przestępców na czarnym rynku oraz zwyczajnych hazardzistów. Niemniej jednak coraz śmielsze głosy ekspertów powoli zmieniają nastawienie ludzi do idei pieniądza całkowicie cyfrowego. 

BTC przebił wczoraj poziom 2700 by dość szybko skorygować te wzrosty. Obecnie cena zdaje się kontynuować trend przecięty głęboką korektą zaznaczoną niebieskim boxem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here