Naga MarketsBitcoin notuje kolejny raz z rzędu dzień pełen wzrostów. Nowe all time high powoduje, że do gry dołączają wszyscy ci, którzy boją się stracić okazję do zarobku. Jednocześnie coraz wyższa wycena kryptowaluty zwiększa obawy posiadaczy longów o utratę części swojego zarobku. 


Analitycy wciąż i wciąż aktualizują swoje wyceny Bitcoina, tymczasem oczy wszystkich zwrócone są na zbliżający się Segwit2X. Bardziej niż cena Bitcoina interesuje mnie jak zareaguje rynek na kolejny w tym roku hard fork. Wszyscy zgadzają się co do tego, że sieć musi zostać poprawiona jednak nie wszyscy zgadzają się z drogą jaką obrała część deweloperów. Jedno jest pewne, posiadacze Bitcoina będą pierwszymi którzy zorientują się który coin wygra walkę o fotel lidera.

Reforma już jest!

Wczoraj Republikanie przedstawili w Izbie Reprezentantów swój ukończony szkic nowej ustawy podatkowej nazwanej Tax Cuts and Jobs Act. Jak zwykle, krytycy wytknęli partii Donalda Trumpa faworyzowanie bogatszych i nieproporcjonalny podział ulg względem najmniej zarabiających. W tym momencie szereg analityków przeróżnych think thanków dokładnie studiuje zapisy ustawy by dowiedzieć się czego możemy spodziewać się w trakcie kolejnych dwóch tygodni debat. Tymczasem Dow Jones pnie się na historyczne szczyty. S&P500 pozostaje w tyle:

Zmiana na fotelu prezesa Fed

Zgodnie z prognozami, Donald Trump oficjalnie nominował Jerome Powella na kolejnego prezesa Rezerwy Federalnej. Powell zastąpi obecnie piastującą to stanowisko Janet Yellen w lutym 2018 roku

Zdaniem większości analityków, wybór Powella jest najrozsądniejszym i najlepszym dla rynków posunięciem Trumpa. Nowy prezes Fed nie powinien wprowadzać rewolucyjnych zmian w polityce Rezerwy, a raczej być kontynuacją pracy Janet Yellen. 

Rozczarowanie Bank of England

Mark Carney pociągnął wczoraj za spust podnosząc stopy procentowe BoE. Jednocześnie zasygnalizował wszystkim, że oszczędzi resztę amunicji na przyszłość. Podwyżka stóp do poziomu 0,5% niweluje negatywny wpływ referendum w sprawie Brexitu na politykę monetarną Banku. Jednak kondycja brytyjskiej gospodarki wciąż nie usprawiedliwia dalszej normalizacji i wiedzą o tym zarówno członkowie BoE jak i inwestorzy.

Śledź najlepszych traderów – dołącz do eToro

Funt dość silnie zareagował na podwyżkę i gołębią zmianę prognoz BoE. GBPUSD zatrzymało się w okolicy wsparcia na 1,30:

Czekamy na NFP

Po tygodniu pełnym wrażeń piątek upłynie na śledzeniu doniesień z amerykańskiego rynku pracy. Dziś opublikowany zostanie raport non-farming payrolls. Po negatywnym zaskoczeniu spadkiem zatrudnienia o 33 tys. miejsc we wrześniu, ekonomiści prognozują solidne 300 000 nowych miejsc pracy w amerykańskim sektorze pozarolniczym. Dobre dane z pewnością wspomogą dolara, który obecnie koryguje ostatnie spadki. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here