Naga Markets


Popyt na dolara amerykańskiego nie ustaje. Sytuację na USD/CAD zaognia fakt, że kontrakty terminowe na ropę WTI nie są w stanie pokonać oporu w rejonie 55 dolarów za baryłkę. Stery USD/CAD znajdują się wciąż pod kontrolą byków.


Jeszcze przed południem USD/CAD pokonało opór w rejonie wczorajszych szczytów co dogłębnie świadczy o byczym sentymencie inwestorów na tej parze walutowej. Wzrosty napędza nie tylko dolar, na którego powrócił apetyt rynku w tym tygodniu. Wzrosty USD/CAD w części zawdzięczamy słabości CAD.

Powiązany z ceną ropy naftowej dolar kanadyjski traci do dolara już czwartty dzień z rzędu. Znacznie dłużej rynek nie może poradzić sobie z oporem na wykresie ropy naftowej. WTI od początku roku nie jest w stanie pokonać równego poziomu 55,00, a zwiększona podaż obecna jest już 70 centów niżej – w okolicach 54,30. Bykom na czarnym złocie nie pomagają doniesienia o możliwym pogłębieniu porozumienia OPEC, które skutkowałoby dalszym cięciem wydobycia.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Pomimo tego, ropa nie drożeje. Drożeje natomiast dolar, a wzrosty amerykańśkiej waluty obserwowane są na większości z głownych par. Nie inaczej jest również na USD/CAD. Połączenie tych dwóch faktów powoduje, że byki na kanadyjczyku mogą jeszcze dość długo utrzymać się przy sterze. Obecnie para konsoliduje powyżej strefy oporu/wsparcia w rejonie 1,3160. Być może, po całym przedpołudniu wzrostów obecnemu na USD/CAD popytowi potrzeba nieco oddechu?

Obecnie USD/CAD konsoliduje. Układ średnich powoduje, że kontynuacja wzrostów jest wysoce prawdopodobna.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here