TMS


Popyt na dolara amerykańskiego nie ustaje. Sytuację na USD/CAD zaognia fakt, że kontrakty terminowe na ropę WTI nie są w stanie pokonać oporu w rejonie 55 dolarów za baryłkę. Stery USD/CAD znajdują się wciąż pod kontrolą byków.


Jeszcze przed południem USD/CAD pokonało opór w rejonie wczorajszych szczytów co dogłębnie świadczy o byczym sentymencie inwestorów na tej parze walutowej. Wzrosty napędza nie tylko dolar, na którego powrócił apetyt rynku w tym tygodniu. Wzrosty USD/CAD w części zawdzięczamy słabości CAD.

Powiązany z ceną ropy naftowej dolar kanadyjski traci do dolara już czwartty dzień z rzędu. Znacznie dłużej rynek nie może poradzić sobie z oporem na wykresie ropy naftowej. WTI od początku roku nie jest w stanie pokonać równego poziomu 55,00, a zwiększona podaż obecna jest już 70 centów niżej – w okolicach 54,30. Bykom na czarnym złocie nie pomagają doniesienia o możliwym pogłębieniu porozumienia OPEC, które skutkowałoby dalszym cięciem wydobycia.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Pomimo tego, ropa nie drożeje. Drożeje natomiast dolar, a wzrosty amerykańśkiej waluty obserwowane są na większości z głownych par. Nie inaczej jest również na USD/CAD. Połączenie tych dwóch faktów powoduje, że byki na kanadyjczyku mogą jeszcze dość długo utrzymać się przy sterze. Obecnie para konsoliduje powyżej strefy oporu/wsparcia w rejonie 1,3160. Być może, po całym przedpołudniu wzrostów obecnemu na USD/CAD popytowi potrzeba nieco oddechu?

Obecnie USD/CAD konsoliduje. Układ średnich powoduje, że kontynuacja wzrostów jest wysoce prawdopodobna.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here