Naga MarketsMija rok odkąd Donald Trump piastuje urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Spójrzmy jak rynki zareagowały na wybór znanego biznesmena i polityka oraz przybliżmy najbardziej niewiarygodną historię z rynku kryptowalut tego roku. 


Prezydentura Trumpa rozpoczęła się dobrze. Nawet bardzo dobrze. Główne amerykańskie indeksy nieustannie pną się do góry – S&P500 zyskuje już 21%, Dow Jones 28% a Nasdaq niesamowite 30% od momentu zeszłorocznych wyborów:

Z drugiej jednak strony dolar wyraźnie potaniał. Indeks USD odnotował historyczne dołki, choć od tego czasu nieco skorygował:

To co dziwi, to spora zmienność dolara jaka miała miejsce w ostatnich dwunastu miesiącach. Jako waluta rezerwowa większości świata, USD zazwyczaj pozostaje stabilne. Jak widać na powyższym wykresie, szczyt (żółty okrąg) dzieli od dołka (niebieski okrąg) aż 12% co z pewnością nie jest sytuacją idealną.

Rzućmy jeszcze okiem na rynek surowców:

Zarówno złoto jak i ropa naftowa w ostatnich latach odnotowały sporą przecenę. Złoto taniało w 2013 roku, ropa w 2014 roku. Dla złota jest to tylko korekta po tych kilku dekadach ciągłego wzrostu. Na rynku ropy spadki zmusiły największych producentów tego surowca zrzeszonych w OPEC do podjęcia drastycznych kroków i ograniczenia podaży w nadziei, że ten krok podniesie ceny.

Zamrożone Ethereum

Wczoraj w kryptospołeczności zawrzało w momencie gdy zaczynaliśmy specjalny webinar dla naszych klientów i mieliśmy tę wyjątkową okazję do obserwacji reakcji rynku w czasie rzeczywistym. Zapis webinaru znaleźć można na naszym kanale YouTube.

ParityTech, firma która oferuje usługi zabezpieczania portfela Ethereum swoich klientów sama padła ofiarą błędu bezpieczeństwa w wyniku którego… utraciła wszystkie środki swoich klientów. W skrócie, około $300 mln w Ethereum jest w tym momencie zamrożone i niemożliwe do odzyskania. Najbardziej oburzająca jest rozmowa jaka odbyła się na czacie ParityTech:

Najwyraźniej samozwańczy haker znalazł błąd w protokole firm i wykorzystał go do zablokowania całości środków przetrzymywanych na tym portfelu. Co więcej, sam nie zarobił złamanego grosza na swojej akcji. Dość nieoczekiwany efekt znalezienia dziury w zabezpieczeniach firmy zajmującej się zabezpieczeniami.

W eToro Twoje ETH jest bezpieczne

Cena Ethereum nie zmieniła się za wiele, użytkownicy sieci już przyzwyczajeni są do takich zagrożeń i wiedzą, że hackerzy (a raczej hacker) nie zdołał złamać zabezpieczeń sieci lecz strony internetowej. Zamrożone środki są na tyle duże, że mogą wywołać płacz u pewnych osób, ale są jedynie 0,06% częścią całej kapitalizacji ETH.

Samo Ethereum utrzymuje się w miarę stabilnym przedziale zmienności. W długim terminie widzimy tworzący się trójkąt:

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRzut okiem na złotego – RPP pozostawia stopy procentowe bez zmian
Następny artykułEURAUD buduje bazę powyżej 1.50
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here