Naga MarketsWtorkowa sesja dla indeksu dolara amerykańskiego była najsilniejszą od niemal dwóch tygodni. USD w stosunku do ważonego koszyka walut zyskiwał 0,5%, a wspomniane umocnienie widać między innymi na eurodolarze. O obecnej sytuacji technicznej kursu dolara wobec euro i innych głównych walut Adam Ram rozmawiał z gościem programu Puls Rynków, Kamilem Jarosem.


Kurs euro do dolara (EUR/USD) testuje poziom 1,12 USD

Dwa dni dynamiczniejszych spadków spowodowały, że kurs dolara testuje najwyższe poziomy do euro od zeszłego tygodnia. EUR/USD znalazł się na wysokości pułapu 1,12 USD i gdyby kontynuował swoją deprecjację, wtedy możliwe stałoby się przetestowanie poziomów 1,112 USD, czyli tegorocznych dołków.

EUR/USD D1 w długim terminie testuje 61,8% zniesienia fali wzrostowej z 2017 roku

„Konsolidacja eurodolara to wyciszanie trendu spadkowego, który trwa praktycznie od początku 2018 roku. Od strony technicznej można się tutaj doszukiwać formacji klina, a obecny spadek znajduje się trochę poniżej połowy całej fali wzrostowej, która miała miejsce w 2017 roku, co najprawdopodobniej będzie miało swoje konsekwencje” – twierdzi Kamil Jaros z Admiral Markets. Zdaniem analityka obecne wyciszenie ma w najbliższym czasie korzystnie wpływać na notowania EUR/USD i pozwolić im na silniejsze odbicie.

Kurs dolara zyskuje również do złotówki (USD/PLN), gdzie przebijany jest poziom 3,80 zł. W skali ostatniej doby wzrosty są jednak najlepiej widoczne w stosunku do franka szwajcarskiego. USD/CHF we wtorek dodaje kolejne 0,2% do wzrostów i pokonuje pułap 0,99 CHF.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here