Naga MarketsW trakcie weekendu Bitcoin przekroczył kolejny kamień milowy na poziomie $9000. Wielu spekuluje o teście poziomu $10000, co biorąc pod uwagę ostatnie momentum wzrostowe jest jak najbardziej możliwe.


Zanim przejdę do dzisiejszego komentarza proszę abyście przeczytali poniższy akapit.

Pamiętam, gdy pierwszy raz oglądając telewizję Bloomberg usłyszałem o Ethereum i innych kryptowalutach. Nie pamiętam dokładnej daty, ale sądzę, że było to w kwietniu tego roku. Byłem niezwykle podekscytowany faktem, że kryptowaluty wreszcie zagościły w mediach głównego nurtu.

Obecnie rynek ten jest częścią niemal każdego programu o tematyce finansowej, a opinie na temat Bitcoina czy innych kryptowalut wygłasza niemal każdy ekspert zapraszany do studia. Dziś rano dostałem powiadomienie z Financial Times o przekroczeniu poziomu $9000 na Bitcoinie.

To wszystko to oczywiście pozytywne oznaki tego, że kryptowaluty stają się częścią mainstreamu tak samo jak akcje czy tradycyjne waluty. Dążę jednak do tego, by uzmysłowić Wam, że nadal jest to wysoce ryzykowny rynek. Dlatego tak ważna jest odpowiednia dywersyfikacja swojego portfolio i utrzymywanie jedynie niewielkiej części swojego kapitału w ryzykownych aktywach jakim bez wątpienia jest Bitcoin.

Ropa ma się coraz lepiej

Choć rynek kryptowalut przykuwa uwagę wszystkich, to należy mieć na uwadze fakt, że wartość wszystkich Bitcoinów będących obecnie w obiegu wynosi zaledwie 2% całego rynku złota. Światowe parkiety mają się świetnie , oczywiście nie tak jak rynek kryptowalut, ale nadal widoczna jest na nich przewaga byków. Również złoto utrzymuje stabilną przewagę popytu nad podażą utrzymując się powyżej poziomu $1250:

Ropa kontynuuje swoje wzrosty. W najbliższy czwartek odbędzie się posiedzenie krajów OPEC, które będą próbowały popchnąć ceny czarnego złota w górę. Z racji tego, że zachodni producenci najprawdopodobniej ograniczą swoje wydobycie, OPEC powinien zadowolić się zachowaniem statusu quo

Rynek kryptowalut wart $300 mld

Zważywszy na dynamikę wzrostu cen w ostatnich dniach, przekroczenie kolejnej ważnej liczby w poziomie kapitalizacji całego rynku było jedynie kwestią czasu. W trakcie minionego tygodnia wszystkie kryptowaluty w obiegu drożały średnio $9,5 mld na dzień:

Wszystkie tradycyjne metody prognozowania dalszych ruchów ceny są nieprzydatne. Moją uwagę przykuł ten wykres opublikowany przez użytkownika @parabolictray na Twitterze. Twierdzi on, że korzystał z tego typu analiz przez całe życie:

Sprawdź zalety handlu społecznościowego

Jeśli wierzyć tej analizie, wówczas poziom $180 tys. za jednego Bitcoina byłby kwestią zaledwie roku…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here