Naga MarketsŚrodowa sesja na DAX cechowała się dużą zmiennością, ale ostatecznie sesja zakończyła się w okolicach otwarcia. Pierwsza godzina to bardzo szybki zjazd ponad 100pkt w dół i równie szybki powrót, czyli pułapka na niedźwiedzie. Kolejne godziny to próba odreagowania wtorkowych spadków, ale inwestorów ciągle straszyło euro, które utrzymywało się do dolara powyżej 1,12. Popołudnie to już wzrosty na “Edku” +1,5% oraz równoczesne spadki, krótko po starcie notowań na S&P500. To skończyło się dynamicznym ruchem w dół na niemieckich indeksach. Sesja zakończyła się na DAX30 +0,2% (11350pkt), MDAX -0,58% (20012pkt), SDAX -0,77% (8401pkt), TECDAX -0,29% (1591pkt).

Niedźwiedzie miały dzisiaj idealną szansę na pogłębienie dołków. Nie do końca im się to udało co może zwiastować próbę wyprowadzenia wzrostowej kontry. Za możliwością krótkotrwałego odbicia przemawia wskaźnik DTOSC, który dla interwału 4H wszedł w poziom wyprzedania i dał sygnał do wzrostów (wykres kontraktów). Również dotarcie przez DAX w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego, które zaraz powoduje reakcję byków. Nie spodziewam się wielkich wzrostów ale jakieś odreagowanie może się pojawić. Możemy zobaczyć scenariusz fałszywego odbicia na DAX30 i równocześnie pogłębiania dołków na pozostałych indeksach niemieckich (tak jak to podczas środowej sesji zostało rozegrane). Historycznie podobne sygnały do zajmowania pozycji krótkiej okazywały się bardzo zyskowne.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX. Instytucje, są przekonane o bliskim końcu korekty co kontrariańsko oznacza, że należy oczekiwać spadków:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 44%, niedźwiedzie = 29%, neutralni = 27%
  • inwestorzy prywatni: byki = 38%, niedźwiedzie = 41%, neutralni = 21%

DAX FUTURE 4H:

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H. Poniżej wykresu wskaźnik DTOSC dla 4H.

DAX 1D:

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here