Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem o 2,65 proc.

  • Aż 16 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w poniedziałek na wartości
  • Zaledwie 3 z 20 spółek z WIG20 traciły w poniedziałek na wartości

JSW liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 16 zyskiwało a zaledwie 3 traciły dziś na wartości Notowania jednej spółki utrzymały się natomiast na stabilnym poziomie. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), której akcje wzrosły aż o 12,57 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują

Źródło: Stooq

Aż 67 proc. spółek z GPW zyskiwało w poniedziałek na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach Allegro i CD Projektu. Warto także zwrócić uwagę, że aż 67 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a zaledwie 22 proc. odnotowało spadki. Notowania 11 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje JSW odbijają od technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej zauważymy, że wskutek niedawnych, niezwykle dynamicznych spadków, cena akcji spółki osunęła się o ponad 50 proc. z niemal 30 zł do niespełna 15 zł, gdzie już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się pierwsza, niewielka reakcja popytowa. Dzisiejsze wzrosty sygnalizują potencjalne odrzucenie tego wsparcia i jeżeli tyle tendencja ta będzie kontynuowana, cena akcji JSW mogłaby wzrosnąć nawet do 18,40 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 zyskał w poniedziałek 2,65%. Allegro zyskało na zamknięciu aż 4,62%!
Następny artykułKurs dolara umacnia się w poniedziałek. Euro także w górę, a funt i frank mieszanie 2 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here