Naga Markets



Jestem pewien, że niektórym nie podoba się sposób w jaki wypowiedziałem się w tym temacie i jest to jak najbardziej OK. Dlaczego? Ponieważ to dokładne przeciwieństwo tego, czego uczyliśmy się przez całe życie: “po prostu rób to co kochasz i będziesz szczęśliwy”, a ogólnie nie lubimy kiedy kwestionuje się nasz fundamentalne przekonania.

Nigdy jednak nie słyszałem głupszej i bardziej wprowadzającej w błąd porady w świecie, gdzie 52% Amerykanów jest nieszczęśliwych w swojej pracy [1], tylko 33% stwierdziło, że ogólnie byli bardzo szczęśliwi [2], 16 milionów dorosłych (prawie 7%) w USA cierpiało na depresję [3], współczynnik rozwodów jest pomiędzy 53% (USA), a 70% (Belgia) [4], a 35% ludzi jest otyłych [5], powinniśmy zatem zacząć kwestionować status quo.

Te artykuły również Cię zainteresują




“Robienie tego, co kochasz” na pierwszy rzut oka brzmi jak dobra rada, jednak nie pomaga nam prowadzić szczęśliwego czy udanego życia. W rzeczywistości często dzieje się zupełnie odwrotnie.

Czuć się szczęśliwym to znacznie więcej niż tylko robić rzeczy, które lubisz. Lubimy ‘śmieciowe’ jedzenie lub takie, które nie do końca jest najlepsze, zamiast zwracać uwagę na naszą dietę; wolimy obejrzeć film lub grać w gry wideo zamiast rozwiązywać problemy matematyczne przygotowując się do egzaminu; także oglądanie wideo na YouTube, spędzanie czasu w mediach społecznościowych lub picie (zbyt wielu) drinków z przyjaciółmi jest ogólnie bardziej przyjemne niż ciężka praca na siłowni czy 10-kilometrowy bieg w zimnie.

Jest oczywiście także miejsce na czas wolny i nie musimy przeżywać naszego życia jak roboty skacząc od celu do celu. Jeśli jednak masz duże marzenia i cel, a zatrzymujesz się na narzekaniu – ten artykuł jest dla Ciebie.

Przedsiębiorczość nie jest “cool”

Ludzie w dzisiejszych czasach chcą nazywać się przedsiębiorcami i ‘być swoimi własnymi szefami’ mając ‘swobodę do robienia tego, co chcą’.

Creative Commons 2.0

Jednakże bycie przedsiębiorcą jest wszystkim OPRÓCZ tych rzeczy. Sprzedawanie swoich własnych ubrań i tworzenie marki, kodowanie nowego oprogramowania lub aplikacji czy startowanie z blogiem, by się z niego utrzymywać brzmi świetnie i ekscytująco, ale…

… ci ‘przedsiębiorcy’ wkrótce zdają sobie sprawę z tego, że samo robienie ładnych koszul, kodowanie lepszego oprogramowania czy bycie dobrym pisarzem nie płaci rachunków.

Rachunkowość, sprzedaż, marketing, wsparcie klienta, strona internetowa i zarządzanie mediami społecznościowymi są już mniej ‘sexy’, ale znacznie bardziej przyczyniają się do ogólnego sukcesu niż zdolność rysowania w Photoshopie, czy kodowania nowego oprogramowania.

80% nowych firm upada w ciągu pierwszych 12-miesięcy [6]. Nie dzieje się tak dlatego, że ludzie nie są entuzjastycznie nastawieni, mają złe produkty czy nie pracują zbyt ciężko. Często jest tak, ponieważ ci przedsiębiorcy skupiają się na złych rzeczach. Koncentrują się tylko na tym co kochają i co przychodzi im łatwo. Najlepszy produkt nie pomoże jednak jeśli nikt nie będzie o nim wiedział lub jeśli rachunki się nie zgadzają. Przestań idealizować rzeczy i zacznij wykonywać faktyczną pracę, czy Ci się to podoba czy nie.

Głodujący artysta

Wielu ludzi chcę robić coś ‘artystycznego’ i podążać za swoją pasją, ponieważ ‘nie są dobrzy w liczbach’ i nie lubią pracować w biurze.

Raczej wcześniej niż później, ludzie ci muszą zdać sobie sprawę z tego, że bycie niesamowitym artystą nic nie znaczy. Musisz być dobry w marketingu, by ludzie byli świadomi Twojej pracy, musisz stać się sprzedawcą, by nie sprzedawać swojej twórczości po zaniżonej wartości, a także musisz zostać księgowym, by utrzymać rachunki na wodzy i nie wpaść w kłopoty z lokalną administracją.

Wszystkie te rzeczy w ogóle nie są artystyczne, ale wniosą więcej do Twojego sukcesu jako artysty niż malowanie fajnych obrazów.

Lebron James and Michael Jordan

Myślisz, że Lebron czy Jordan łapali za piłkę tylko wtedy, gdy dobrze się czuli? Oczywiście, że nie. Jordan był zawsze pierwszy, by zacząć ćwiczyć i ostatni przy opuszczaniu boiska. Musieli wiele poświęcić, odpuścić przyjęcia urodzinowe, przegapiać ważne wydarzenia swoich dzieci i skupić się tylko na sobie.

Creative Commons 2.0

Inspiracja jest dla amatorów – reszta z nas po prostu pojawia się i pracuje. – Chuck Close

Gorąco polecam autobiografię Schwarzeneggera, gdyż jego obsesja i etyka pracy są naprawdę inspirujące. Poczynił on wiele poświęceń, musiał przezwyciężyć przeszkody i zrobił wszystko co trzeba, by dostać się na szczyt.

Jeśli naprawdę myślisz, że czołowi sportowcy robili tylko to, co sprawiało, iż byli szczęśliwi, wtedy jesteś stracony. Musisz pracować kiedy wszyscy inni śpią lub odpoczywają, musisz iść na ten trening o 5 rano, opuszczać imprezy z przyjaciółmi, przegapić świąteczną kolację, a zamiast tego zdyscyplinowanie trzymać się zasad jeśli chcesz rozbić konkurencję.

Trader

Ludzie mają błędne przekonania co do tego, że trading jest pracą jak marzenie, ponieważ tylko siedzisz sobie w domu, patrzysz na monitor i klikasz myszką, by zarabiać absurdalne kwoty pieniędzy…

Jeśli jest jedna rzecz, którą trading nie jest, to na pewno nie jest to “ekscytujący” i łatwy sposób na zarobienie dużych pieniędzy.

Sprawdź ofertę brokera XM, gdzie otrzymasz na start 30 USD, a Twoje saldo będzie zabezpieczone przed ujemnym depozytem.

Tradingowa rzeczywistość bardzo się różni. Bycie traderem oznacza przeprowadzanie badań, przygotowanie wykresów, analizowanie setupów, spędzanie godzin nad dziennikiem transakcji, pracowanie w samotności i odizolowaniu, ćwiczenie cierpliwości, czucie się dobrze nie zawierając transakcji przez kilka dni lub tygodni, pozostawanie silnym psychicznie podczas okresu osunięć kapitału i nie poddawanie się kiedy rynek raz po raz Cię oszukuje.

Większość Twojego czasu jako tradera poświęcasz na wykonywanie nudnych i irytujących zadań. Jeśli nie jest tak teraz w tym przypadku, jestem pewien, że Twoje wyniki nie są takie jakie chciałbyś mieć.

Przestań przedzierać się przez przypadkowe fora tradingowe, przestań myśleć o Twitterze, nie próbuj stale nowych EA (automatów), różnych wskaźników czy nowych sygnałów price action. Rób ciężką pracę i więcej tego czego nie lubisz jeśli chcesz się rozwijać.

Wzrost poprzez ból!

Drzewo rośnie grubsze i silniejsze tylko wtedy, gdy wiatr prawie je wyrywa. W przeciwnym razie nie ma potrzeby, by rosnąć i tracić energii, która jest do tego wzrostu potrzebna.

Mięśnie rosną tylko kiedy je przeciążamy i pracujemy nad nimi ciężej niż zostały do tego przyzwyczajone. Duże mięśnie nie są efektywne jeśli ich nie potrzebujemy.

W życiu, biznesie czy sporcie, możemy rozwijać się tylko przez trudności i cięższą pracę niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Jeśli dalej robisz to, co zawsze robiłeś, będziesz miał (traderze) te same rezultaty. By uzyskać odmienne wyniki, trzeba się namęczyć i robić rzeczy, których nikt robić nie lubi.

[1] https://www.forbes.com/sites/susanadams/2014/06/20/most-americans-are-unhappy-at-work/#8f4a6bb341a1

[2] http://www.huffingtonpost.com/2013/06/01/happiness-index-only-1-in_n_3354524.html

[3] http://www.healthline.com/health/depression/facts-statistics-infographic

[4] http://www.businessinsider.com/map-divorce-rates-around-the-world-2014-5

[5] https://www.nichd.nih.gov/health/topics/obesity/conditioninfo/pages/risk.aspx

[6] https://www.usatoday.com/story/money/business/small-business-central/2017/05/21/what-percentage-of-businesses-fail-in-their-first-year/101260716/

Pozostałe tłumaczenia z portalu Tradeciety.com znajdziesz pod tagiem Tradeciety


logo Tradeciety tcArtykuł powstał dzięki współpracy Comparic.pl z Tradeciety.com, portalem tworzonym przez dwóch traderów – Rolfa i Moritza, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tradingu w artykułach, podcastach oraz nagraniach wideo. Oryginalny tekst znajdziesz na Tradeciety.com.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Puste pierdoły gdzieś między bzdurami od coachingu i fascynacją marketingiem. Całe szczęście, że przekonanie o swojej słuszności umila autorowi jego nudne korporacyjne życie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here