Naga Markets 

Materiał sponsorowany przez partnera, BX.BET.

Jedną z dziedzin, w których znajduje zastosowanie technologia rozproszonego rejestru, są zakłady bukmacherskie.  W tym miesiącu ruszyła przedsprzedaż tokenów (Pre-Sale) przedsięwzięcia o nazwie BX.BET, opartych na ekosystemie ERC-20. Jest to wielofunkcyjna platforma, w ramach której to użytkownik staje się bukmacherem, tworzy rynki, może zarówno zawierać, jak i oferować zakłady, a także ustalać stopień prawdopodobieństwa.

Na czym polega problem?

Wartość rynku zakładów wzajemnych wyceniana jest na ponad 60 mld USD i rośnie on w tempie ok. 10 proc rocznie, konsekwentnie rok po roku. Coraz większą rolę w branży odgrywają zakłady bukmacherskie online. BX.BET chce wynieść je o jeden krok wyżej, a nawet więcej, za cel stawiając sobie zrewolucjonizowanie całego sektora.  Opierając swoją platformę na blockchainie, twórcy projektu chcą poradzić sobie z dwoma wyzwaniami, z którymi zmaga się branża – brakiem transparentności i zaufania. Ich zdaniem bukmacherzy mają przewagę już od samego początku, ustanawiając różnego rodzaju limity, a nawet blokując dostęp do platform użytkownikom, którym udało się odnieść zbyt duże wygrane.

Platforma BX.BET w wersji mobilnej oraz desktopowej

Proponowane rozwiązanie

Rozwiązaniem tego problemu ma być utworzenie zdecentralizowanej giełdy bukmacherskiej, opartej na blockchainie, w trybie P2P, oferującej znacznie niższe opłaty za zakłady niż scentralizowani gracze, gdzie obowiązywać ma całkowita transparentność, równe szanse oraz praktycznie nieograniczony zakres możliwych zakładów (w tym zakłady sportowe, rynki finansowe, tzw. rynki prognostyczne). Znaczne obniżenie opłat oraz kosztów operacyjnych ma być możliwe dzięki zastosowaniu inteligentych kontraktów (smart contracts) a także filozofii stojącej za dystrybucją pozyskanych środków – mają one być wykorzystywane wyłącznie do celów utrzymania ekosystemu BX.BET (poniżej materiał wideo prezentujący projekt, z polskimi napisami).

Twórcy stawiają także na prostotę oraz intuicyjność narzędzi, sami zaś, jak zapewniają, tworzą zgrany zespół osób z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz z doskonałą znajomością tematyki zakładów wzajemnych. Oprócz przejrzystości zasad obowiązujących użytkowników platformy, BX.BET stawia także na ścisłą współpracę z organami rządowymi i regulatorami.

Jak wygląda konkurencja?

Jak przeczytamy w białej księdze projektu BX.BET, przewaga oferowanej platformy polega na jej wszechstronności, gdyż oferuje pełne spektrum zakładów z różnych dziedzin dostępne w ramach jednej aplikacji. Konkurencyjne zdecentralizowane platformy, według twórców BX są we wcześniejszej fazie rozwoju oraz oferują dostęp do zakładów w węższych grupach tematycznych. Unikalnym rozwiązaniem ma być możliwość tworzenia przez użytkowników prywatnych rynków zakładów wzajemnych o rożnym stopniu rozbudowania, w ramach zamkniętych grup, np. znajomych, przyjaciół a także koncepcja Właściciela Rynku (Market Owner), dzięki której ma zostać zapewniony wysoki poziom płynności.

Podstawowe informacje o dystrybucji

Marzeniem twórców BX jest by token ten stał się globalnym standardem dla wszystkich transakcji w ramach zakładów. Twórcy projektu zakładają pozyskanie kwoty 5 mln USD w ramach tzw. soft cap (minimalny cel) oraz jako górną granicę (hard cap) na poziomie 20 mln USD. Więcej informacji można uzyskać w białej księdze (white paper) oraz na stronie … Dystrycucja prywatna (Private Sale) ruszyła już 1 lipcu, natomiast tzw. przedsprzedaż (Pre-Sale) prowadzona jest we wrześniu. Minimalna wartość inwestycji to 100 USD, natomiast system bonusów uzależniony jest od jej wartości: 300-2000 USD – 15%; 2.000 – 15.000 – 22,5%; powyżej 15.000 USD – 30%.

Dystrybucja środków z ICO BX.BET

Jak wynika z powyższego schematu, 50% pozyskanych środków trafi na dalszy rozwój projektu, 25% na marketing, 15% na działalność operacyjną, zaś po 5% na koszty prawne oraz inne wydatki. Więcej informacji na temat projektu BX.BET oraz prowadzonego ICO można uzyskać klikając na ten link.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here