Naga Marketsmoneta BitcoinWzrost notowań Bitcoina i popularnych altcoinów, jaki obserwowaliśmy od początku roku sprawił, że w sieci znów zaczęły pojawiać się śmiałe projekcje dot. przyszłej wyceny najstarszej z walut wirtualnych. Jedni wskazywali, że cena BTC wzrośnie do 100 tys. USD, a inni, że osiągnie ona pułap nawet 1 mln USD. 


Buterin krytykuje Stock-to-Flow

Chcąc poprzeć swe twierdzenia jakimiś argumentami, wielu autorów tych projekcji nawiązywało do różnego rodzaju analiz czy sytuacji, które w dotychczasowej historii przyczyniały się do aprecjacji BTC. Vitalik Buterin uważa jednak, że większość z nich to tylko “zracjonalizowane bzdury”.

Współzałożyciel Ethereum (ETH) wskazuje, że popularny model “stock-to-flow”, który wskazuje, iż cena BTC powinna wzrosnąć do 100.000 dolarów w latach 2021-2024 nie różni się niczym od innych popularnych modeli wskazujących na wzrost np. do 1 mln USD. Jego zdaniem ponad 95% projekcji zakłądających, że “zdarzenie X sprawi, że cena kryptowaluty pójdzie (w górę / w dół) to zracjonalizowane bzdury”.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj wpływ halvingu, czyli zmniejszenia o połowę nagrody za wydobycie bloku, co zdaniem wielu osób powinno przyczynić się do wzrostu ceny BTC.  Model stock-to-flow, który odnosi się do istniejącej podaży bitcoinów w porównaniu do ilości nowych bitcoinów wprowadzanych do obiegu zakłada, że zaplanowany na maj br. halving powinien zadziałać jako znaczący katalizator dla wzrostu ceny najstarszej z walut wirtualnych.

– Nie ma potrzeby owijania w bawełnę. Używanie Stock-to-Flow do przewidywania cen jest absolutnym nonsensem – podsumował Buterin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRipple nawiązuje współpracę z krakowsko-londyńskim Azimo w zakresie płatności
Następny artykułSłaba złotówka: Kurs dolara celuje w 4,02 zł, frank utrzymuje się nad 4,05 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here