Naga Marketsłańcuch na tle napisu blochchainDynamiczna aprecjacja kryptowalut z ubiegłego roku przyczyniła się do wzrostu zainteresowania technologią blockchain również wśród podmiotów niezwiązanych z walutami wirtualnymi. Fakt ten sprawił, że wielokrotnie widzieliśmy sytuacje, kiedy jakaś firma podawała do publicznej informacji, iż zamierza wykorzystać technologię blockchain bądź zmieniała swoją nazwę dodając do niej “Blockchain” tylko po to, by akcje spółki zyskały na wartości. Zabieg ten okazał się na tyle skuteczny, że niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z jawnymi oszustwami mającymi na celu wyłudzenie pieniędzy od inwestorów. Prawda jest jednak taka, że technologia blockchain może i jest rewolucyjna, ale jednak nie nadaje się do zastosowanie wszędzie, gdyż nie wszędzie będzie ona dobrym rozwiązaniem. 


To tylko “marketingowy hype”

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją przedsiębiorcy jest ograniczanie kosztów prowadzenia działalności. Blockchain może się do tego przyczynić jednak nie wszędzie na tym samym poziomie. Wiele przedsiębiorstw nie zdając sobie z tego sprawy chciało po prostu zwrócić na siebie uwagę i stanąć na równi z firmami zajmującymi się nowoczesnymi technologiami. Prawda jest jednak taka, że niektórzy na siłę próbowali wywarzać już otwarte drzwi i rozwiązywać problemy, które już dawno zostały rozwiązane…w inny sposób.

Zjawisko to zauważył także Vitalik Buterin, twórca Ethereum, który przyznał w wywiadzie dla biura informacyjnego Quartz, że niewłaściwe zastosowanie technologii blockchain w niektórych branżach prowadzi do “zmarnowanego czasu”.

Przemawiając na konferencji Devcon4 blockchain, współzałożyciel Ethereum powiedział, że chociaż istnieje wiele firm, które próbują ustanowić wyższe standardy przy użyciu technologii blockchain, nie sądzi, że technologia ta ma zastosowanie w każdej branży:

“Czasami jest to jedynie marketingowy hype. Czasami są to tylko ludzie, którzy są naprawdę podekscytowani technologią blockchain i chcą, aby to, co ich osobiście podnieca i ich praca bardziej zbliżyły się do siebie”.

Buterin zidentyfikował kryptowaluty i płatności transgraniczne jako branże, dla których technologia blockchain jest najbardziej odpowiednia. “Wszystkie inne pomysły to wyraźnie coś, co wymaga jeszcze dużo więcej czasu na opracowanie, zanim zobaczymy, czy ma to sens w skali” – dodał Buterin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: PKP Cargo w górę, Accor wzywa na akcje Orbisu
Następny artykułKNF: Polski Bank Apeksowy SA bez zgody na rozpoczęcie działalności
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here