Naga MarketsVitalik Buterin, jedna z najważniejszych osób w świecie ETHMimo, że na rynku istnieje już ponad 2 tysiące kryptowalut i tokenów, to w dalszym ciagu pojawiają się nowe. Wiele z nich skupia się w dużej mierze na maksymalnej autonomii i osiagnięciu niezwykle wysokiego poziomu prywatności. Okazuje się jednak, że to nie koniecznie powinno być priorytetem podczas tworzenia nowych projektów.


Deweloperzy muszą zmienić swoje podejście

Vitalik Buterin, współtwórca Ethereum twierdzi że społeczność kryptograficzna powinna rozwijać się i wykorzystać technologię w celu stworzenia nowych, sprawiedliwych i innowacyjnych systemów o pozytywnym wpływie społecznym.

W trakcie swojego przemówienia inaugurującego konferencję RadicalxChange w Detroit, Buterin wskazał, że dzisiejsi zwolennicy kryptowalut i deweloperzy powinni odejść od ostrego indywidualizmu i nadmiernego skupienia się na maksymalizacji autonomii i prywatności.

Blockchain w służbie społeczeństwu

Zauważa on, że pieniądze są zasadniczo i głęboko społeczne, a potencjał kryptolowalut i technologii blockchain ma na celu rozwój wyraźnie politycznego, zbiorowego programu. To, jak twierdził, obejmuje ponowne przemyślenie modeli zarządzania społecznego, sformalizowanie tożsamości i członkostwa w społeczności, ułatwienie sprawiedliwego finansowania dóbr publicznych oraz reorganizację struktur własności.

Wskazał on także, że kreatywne i bystre wykorzystanie technologii blockchain mogłoby przyczynić się do rozwiązywania konkretnych celów polityczno-ekonomicznych i stanowić swego rodzaju wyjście z współczesnego impasu. Zauważa on, że krytycy status quo opowiadają się albo za “centralnie planowanym etatyzmem w stylu lat 50-tych”, albo za “kapitalizmem wolnorynkowym z nieco większym dobrobytem”. “Obie te idee”, jak twierdził, stanowią “intelektualne ślepe zaułki”.

Zauważając, że Bitcoin jest potężnym ruchem przeciwko hegemonii państwa i banku centralnego zaproponował, aby inteligentne platformy kontraktowe (jak np. Ethereum), jak również skoncentrowane na zarządzaniu sieci blokowe mogły w pełni zrealizować swój pierwotny impuls rewolucyjny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Wirtualnej Polski blisko historycznych maksimów po podwojeniu zysków w 2018 roku
Następny artykułDwa razy wyższa dźwignia u polskiego brokera na EUR/USD? To możliwe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here