Naga MarketsBest Buy (BBY.US na platformie xStation5) to sieć sklepów z elektroniką działająca głównie w Ameryce Północnej. Spółka ma za sobą bardo udany rok, gdyż od stycznia do dziś jej akcje podrożały aż o 42%, podczas gdy w tym samym okresie indeks S&P500 zyskał 8,5%. Ten wyczyn jest wyjątkowo imponujący, jeśli spojrzeć na problemy innych sklepów niewytrzymujących konkurencji z Amazonem (AMZN.US).


Notowania Best Buy po chwilowej stagnacji w połowie ubiegłego roku przeszły do wyraźnej sekwencji wzrostowej. Po nieudanym ataku na opór w wypadający w okolicy 61,90 USD doszło do cofnięcia w kierunku linii trendu wzrostowego oraz 75-okresowej średniej kroczącej – te poziomy do tej pory stanowiły ważne wsparcie. Jest to o tyle istotne, że choć wtorkowa świeca otworzyła się luką wzrostową to w pobliżu wcześniej wspomnianej strefy oporu widoczne są znaki świadczące o pojawiającej się podaży (górny knot). Jeśli i tym razem niedźwiedzie przejmą inicjatywę i dojdzie do zamknięcia luki, to w tym miejscu wytworzyłby się trzeci szczyt mogący zwiastować cofnięcie w kierunku wcześniej wspomnianej strefy popytu. Taka korekta mogłaby stanowić dobrą okazję dla kupujących, gdyż układ średnich kroczących (tutaj 50-, 75- oraz 150-okresowe) wciąż jest pro-wzrostowy.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Jednym z powodów dobrej formy spółki są świetne wyniki sprzedaży przenośnej konsoli do gier Nitendo Switch. Jest to jedna z przyczyn, z powodu której dom maklerski Jeffries podwyższył dziś swoje prognozy dla wyników spółki za jej II kwartał, które poznamy w przyszły wtorek 29 sierpnia. Zdaniem instytucji Best Buy zwiększył w tym okresie sprzedaż w tych samych sklepach o 2,5% r/r, a z kolei zysk na jedną akcję powinien sięgnąć 66 centów – konsensus zakłada w tej kategorii wyniki o 3 centy niższy.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here