Naga MarketsBusiness Partners eXcellence jest grupą firm konsultingowych specjalizujących się w doskonaleniu procesów zarządzania z wykorzystaniem systemów informatycznych.

bpx

Te artykuły również Cię zainteresują
W ostatnim czasie akcje spółki silnie drożeją. Na wykresie tygodniowy dochodzi do poważnego naruszenia linii trendu spadkowego. Od początku października zwyżka sięga już 150%. Wydaje się, że zwyżka to całkiem słuszna reakcja rynku na raport z wynikami za drugi kwartał. Okres ten wypadł naprawdę obiecująco, silnie wzrosły przychody ale także zysk netto. Cieszy to, gdyż w ujęciu rocznym, przychody silnie wzrosły w ostatnich latach, natomiast z wynikiem netto bywało nieco gorzej. Ciężko oceniać jak daleko może zajść kurs bez większej korekty.

Pewnym oporem są okolice 2 zł. Wydaje się, że im bliżej kolejnego raportu, za trzeci kwartał, tym może pojawiać się większa pokusa realizacji zysków. Raport poznamy 14 listopada. Patrząc na ubiegły rok, właśnie trzeci kwartał był najsłabszym okresem. Jeżeli teraz będzie podobnie, byłby to pretekst do sprzedaży akcji, które bardzo silnie urosły. Pod względem historycznym, obecne wycena nadal nie jest wysoka, więc po korekcie warto poszukać okazji do kolejnego odbicia, tym bardziej, że przy obecnej zwyżce pojawiły się rekordowo wysokie obroty.

Czytaj także: Poranny przegląd GPW – Bank Millennium, Orbis, Esotiq & Henderson 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here