Naga MarketsBanknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichAnalitycy Danske Banku prognozują, że kurs pary EURGBP wzrośnie do 0,90 w okresie najbliższych trzech miesięcy. Wyjaśniają, że w Zjednoczonym Królestwie występuje duży deficyt na rachunku bieżącym. To sprawia, że ​​funt pozostaje wysoce wrażliwy, ponieważ przepływy kapitału zmniejszają się w szczytowym momencie wyprzedawania ryzyka związanego z koronawirusem. Z kolei eksperci z Rabobanku wskazują, iż polityka w strefie euro pozostaje kluczowe dla dalszych notowań wspólnej waluty.

  • Koronawirus wstrzymuje rozmowy handlowe na linii UE-UK
  • Negatywny bilans handlowy obciąża funta
  • Euro obarczone rosnącym ryzykiem politycznym w strefie

Kurs EURGBP: Funt pozostaje zasadniczo niedowartościowany – Danske Bank

LondynPodczas gdy bezpośrednie ryzyko związane z kolejnymi trendami zachorowań zmalało, utrzymuje się ryzyko dla GBP względem nadwyżki EUR w związku z nową falą wirusa. Funt pozostaje zasadniczo niedowartościowany, mimo i tak dużej przeceny przez trwający trzy lata Brexit – napisano w raporcie.

Eksperci wskazują, iż szacunkowa wartość MEVA skorygowana o Brexit dla pary EURGBP jest bliska poziomowi 0,83. Uważają, że jeśli umowa handlowa z UE zostanie ostatecznie sfinalizowana, należy spodziewać się silnego impulsu spadkowego w tym kierunku. Koronawirus okazał się prawdziwą burzą dla GBP ponieważ:

  • Doprowadził do obniżek stóp przez BoE;
  • Zmusił rząd do poradzenia sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa w Wielkiej Brytanii;
  • Utworzył znaczny deficyt na rachunku bieżącym.

Co więcej, COVID-19 oznacza, że ​​zarówno UE, jak i Wielka Brytania były zajęte kwestiami innymi niż rozmowy na temat umowy handlowej w sprawie Brexitu. Zwiększa to ryzyko dużego negatywnego szoku handlowego w Wielkiej Brytanii w 2021 r. – dodano.

Funt odrobił ostatnio nieco straty, gdy gwałtowna wysprzedaż aktywów ryzykownych osłabła.

Obecnie trudno jest określić, co może wesprzeć GBP. Prawdopodobnie musimy zbliżyć się do ostatecznego terminu przed końcem roku, zanim otrzymamy jakieś klarowne aktualizacje w sprawie umowy handlowej – podkreślono.

W związku z tym analitycy prognozują wzrost pary EURGBP do 0,88 w perspektywie 1M, do 0,90 w 3M (wcześniej 0,93) i 6M (0,90), a następnie oczekują ruchu w kierunku 0,86 w przypadku transakcji handlowej w 12M (0,87).

Kurs EURUSD: Polityka euro pozostanie kluczowa – Rabobank

flaga UEPrzywódcy UE mają zorganizować wideokonferencję 23 kwietnia, aby omówić dalsze kroki walki z pandemią. Według analityków Rabobanku, perspektywy dla EURUSD mogą być skomplikowane przez czynniki specyficzne dla strefy euro

Chociaż można oczekiwać, że USD ma główną falę wzrostową za sobą, może upłynąć kilka miesięcy, zanim wzrostowe trendy dla bezpiecznych przystani ponownie spadną. W przypadku pary EURUSD perspektywy komplikuje również ryzyko polityczne, które zaczęło się kumulować w strefie euro – wskazano w raporcie.

Obecnie prognozujemy spadek do 1,05 w perspektywie 3 miesięcy, ale polityka pozostanie kluczowa dla dalszych perspektyw euro – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here