Naga MarketsBurmistrz chce przyjąć wypłatę w bitcoinie. 0,13 BTC na miesiącFrancis Suarez, który pełni rolę burmistrza Miami od 2017 rok twierdzi, że swoją następną wypłatę chce w całości otrzymać w bitcoinie (BTC). Ruch ten ma potwierdzić jego zaangażowanie w rozwój technologii kryptowalutowej i jej powszechne zastosowanie w życiu liczącego sobie niemal 500 tysięcy ludzi miasta.

Wypłata w bitcoinie? Chce tego burmistrz Miami

We wtorkowym wpisie na Twitterze, Suarez komentował, że dąży do tego, aby być pierwszym urzędnikiem Stanów Zjednoczonych na poziomie stanowym lub federalnym, który przyjmie część swojej pensji w bitcoinie (BTC).Rejestry publiczne pokazują, że wynagrodzenie burmistrza Miami wynosiło 97 000 dol. rocznie w latach 2016 i 2017, co oznacza, że otrzymałby miesięczną wypłatę w wysokości ponad 8 000 dol. lub 0,13 BTC po cenie 63 404, zakładając, że mieszkańcy nie głosowali, aby zwiększyć jego wynagrodzenie za służbę publiczną w ostatnich 4 latach.

Suarez powiedział, że wolałby korzystać z aplikacji takich jak Bitwage lub Strike, niż żeby lokalny rząd musiał podejmować wysiłek przekształcania jego wypłaty w kryptowaluty.

Deklaracja pojawiła się rano w dniu wyborów w Stanach Zjednoczonych. Chociaż wiele stanowisk na urzędy federalne nie będzie otwartych do wyborów w 2022 roku, lokalne i stanowe fotele, w tym urząd burmistrza Miami, zostaną na nowo przydzielone. Suarez jest głównym kandydatem wśród sześciu bezpartyjnych konkurentów.

Powiązane: Bitcoinowy (BTC) proces stulecia w Miami właśnie się rozpoczął. Kleiman vs Wright

Burmistrz Suarez, który powiedział, że jest właścicielem zarówno BTC, jak i ethereum (ETH), głośno mówi o swoich zamiarach przekształcenia Miami w centrum kryptowalutowe z “najbardziej progresywnymi prawami kryptowalutowymi” w Stanach Zjednoczonych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Wiele firm i wydarzeń w przestrzeni kryptowalutowej zmierza właśnie do tego miasta, w tym konferencja Bitcoin 2021 w czerwcu. Firma venture capital Borderless Capital uruchamia fundusz o wartości 25 milionów dolarów, aby wspierać startupy blockchain z siedzibą w mieście.

Kilku burmistrzów innych amerykańskich miast również naciskało na przyjęcie kryptowalut lub w inny sposób wspierało aktywa cyfrowe w polityce. W sierpniu burmistrz Jayson Stewart z Cool Valley w stanie Missouri zaproponował rozdanie ponad 1 miliona dolarów w BTC około 1500 mieszkańcom miasta.

Eric Adams, ubiegający się o stanowisko burmistrza Nowego Jorku, powiedział natomiast, że planuje uczynić miasto “centrum bitcoina”.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here