Naga MarketsWybuch pandemii przyczynił się do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego. Jednym z najbardziej dotkniętych nim krajem jest Wielka Brytania, gdzie ilość zachorowań zbliża się do 900 tys. a ilość zgonów z powodu zakażenia do 45 tys. co jest 5. najgorszym wynikiem na całym świecie. Fakt ten sprawił, że brytyjski premier Boris Johnson postanowił o wprowadzeniu restrykcji mających przeciwdziałać dalszemu rorprzestszneianiu się wirusa. Obostrzenia te nie podobają się już jednak nawet jego partyjnym kolegom.

  • Wielka Brytania zmaga się z pandemią koronawirusa
  • Boris Johnson wprowadza lokalne obostrzenia
  • Posłowie nie zgadzają się z polityką premiera
  • Członkowie Partii Konserwatywnej zarzucają Johnsonowi działanie na szkodę obywateli

Johnson złamał obietnicę przedwyborczą?

Ponad 50 członków Partii Konserwatywnej, z której wywodzi się brytyjski premier Boris Johnson domaga się przedstawienia jasnej i konkretnej drogi wyjścia z lockdownu dla tych części północnej Brytanii, które pomogły dać jego partii większość w ubiegłorocznych wyborach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W liście do premiera posłowie ostrzegli, że jego pandemiczna strategia ukierunkowania na wprowadzanie lokalnych ograniczeń nieproporcjonalnie szkodzi Brytyjczykom zamieszkującym północne regiony kraju i pogłębia przepaść między północą a bogatszym południem.

Posłowie przypomnieli Johnsonowi o jego obietnicach “wyrównania” szans najbardziej poszkodowanych części kraju, co pomogło przekonać wyborców do poparcia jego partii zamiast opozycyjnej Partii Pracy, którą wielu popierało przez dziesięciolecia.

– Nasi wyborcy zostali najbardziej dotknięci przez Covida, a wielu z nich straciło pracę i przedsiębiorstwa. Nalegamy, abyście uważnie zastanowili się nad naszą obietnicą złożoną ludziom mieszkającym na północy podczas ostatnich wyborów i uczynili nasz region centralnym elementem odbudowy gospodarczej kraju – napisano w liście koordynowanym przez byłego ministra Jake’a Berry’ego.

Posłowie z północnej Anglii, Walii i granic Szkocjii, wezwali do opracowania “jasnej mapy drogowej” wyjścia z lokalnych blokad i specjalnego północnego planu naprawy gospodarczej, z inwestycjami w kolej i inne projekty infrastrukturalne.

Johnson podkreśla jednak, że jego polityka polegająca na wprowadzaniu restrykcji lokalne w zależności od rozwoju pandemii jest lepsza, niż gdyby doszło do drugiego uderzenia w cały kraj. Kolejny, całościowy lockdown mógłby bowiem być katastrofalny pod względem ekonomicznym. Lokalni politycy uważają to jednak za niesprawiedliwe i obawiają się, że ta strategia będzie ich kosztować poparcie podczas kolejnych wyborów.

– Podczas ostatnich wyborów złożyliśmy uroczystą obietnicę, że poprawimy jakość życia ludzi i chociaż pandemia sprawiła, że rok 2020 nie jest tym, na który wszyscy liczyliśmy, nasze ambicje dla kraju pozostały niezmienione – wskazał w oświadczeniu rzecznik biura Johnsona.

Kurs funta w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że rynek ten porusza się od drugiej połowy września wewnątrz równoległego kanału wzrostowego. Wskutek niedawnego odrzucenia górnego ograniczenia tej formacji, na przestrzeni ostatni dni obserwowaliśmy spadki przedstawiające deprecjację kursu funta wobec dolara amerykańskiego. W najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy zatem ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem kanału. Jeżeli jednak tym razem wsparcie to zostanie pokonane, kurs funta mógłby osunąć się jeszcze niżej.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

 

GBPUSD H4

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUltimate Games skupi się na większych grach. Atak na opór 31,50 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułSilvair planuje emisję 815 000 akcji po cenie 7,5 zł za szt. bez pp
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here