Naga MarketsBumech z gigantycznym wzrostem notowań - zapiski giełdowego spekulantaBumech zawarł przedwstępną umowę kupna 100% udziałów w spółce Uniprom – Metali z Czarnogóry za łącznie 10,3 mln euro, podała spółka. Celem jest realizacji strategii grupy kapitałowej w zakresie stopniowego uniezależniania się od sektora węgla kamiennego. Strony zgodnie ustaliły, że kwota zmienna ceny sprzedaży (5,3 mln euro) może być skorygowana „w dół” lub „w górę” w zależności od ceny uzyskanej ze sprzedaży stanów magazynowych boksytu znajdującego się strefie wolnocłowej Portu Bar, a należących do Uniprom.

Uniprom jest przedsiębiorstwem prawa czarnogórskiego, z którym Bumech w 2016 roku zawarł umowę na prowadzenie wydobycia rudy aluminium (boksytu) na jego rzecz. Kontrakt ten realizuje samodzielnie spółka celowa, tj. Bumech Crna Gora d.o.o. Nikšić. Uniprom dysponuje obowiązującą i ważną przez 27 lat, licząc od 2015 roku, koncesją wydobywczą, uprawniającą do prowadzenia eksploatacji złóż boksytu zlokalizowanych na terenie Župy Nikšićkiej.Powrót na maksima

Szacowane do wydobycia zasoby boksytów w złożach objętych tą koncesją to ok. 12,5 mln ton. Uniprom jest w trakcie pozyskiwania kolejnych dwóch koncesji. Informacja podtrzymała wzrostowy rajd na akcjach Bumechu. Pod koniec września spółka podała też mocne wyniki za półrocze, w którym wypracowała 21,24 mln zł zysku netto wobec 7,51 mln zł straty rok wcześniej.

bumech


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here