Naga MarketsBumech nadal nie do zatrzymania - zapiski giełdowego spekulantaNadal gigantyczne już wzrosty kontynuuje spółka Bumech, która po okresie krótkiej korekty wybija na nowe maksima trendu wzrostowego. Imponuje przede wszystkim ogromną dynamika zwyżki. Nie brakuje też pozytywnych informacji napędzających wzrosty. Przed kilkoma dniami spółka podała, że szacuje wydobycie boksytu z trzech kopalń w Czarnogórze na ok.1 mln ton już w 2022 roku. Spółka przygląda się możliwościom udziału w wydobyciu kopalin w Albanii, Bośni i Hercegowinie i innych krajach bałkańskich. Boksyt to podstawowy surowiec do produkcji aluminium, na które w tej chwili zbyt jest praktycznie nieograniczony.

Głównym odbiorcą czarnogórskiego boksytu, który będzie wydobywany przez Bumech są Chiny. “Nasza kilkuletnia obecność w Czarnogórze, gdzie jesteśmy operatorem kopalni boksytu, pokazała, że mamy kompetencje do tego, aby działać samodzielnie, stąd oferta przejęcia Uniprom-Metali za kwotę 10,3 mln euro. Kopalnie, które kupujemy, w 2019 r. wydobyły 800 tys. ton boksytu, kolejne dwa lata, ze względu na panującą pandemię nie były już tak dobre.Gigantyczny wzrost notowań

Chcemy zwiększyć wydobycie do 1 mln ton już w 2022 roku. Przed podjęciem decyzji o kupnie, dodatkowo oceniliśmy udokumentowane złoża, obliczyliśmy konieczne nakłady, między innymi na wzbogacanie boksytu. Uznaliśmy, że w obecnej sytuacji światowego zapotrzebowania na surowce transakcja ta ma głęboki sens” – powiedział prezes firmy.

bumech


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here