Naga MarketsS&P 500 spada 2. tydzień z rzędu przed wyborami. Kurs dolara słabniePrezes Banku Rezerwy Federalnej (Fed) St.Louis James Bullard powtórzył w środę swój pogląd, że amerykańskie firmy w dużej mierze dostosowują się do życia w obliczu COVID-19, a gospodarka USA jest na dobrej drodze do powrotu do normalności, nawet bez wdrożenia dalszych bodźców fiskalnych. Jednocześnie podkreślił, iż stopy ujemne nie są postrzegane jako dobra opcja w USA. Indeks S&P 500 koryguje drugi tydzień z rzędu oscylując w okolicach 3435.

 • Szacunki Fed wskazują na utrzymanie stóp na niskim poziomie przez dłuższy czas. Bank nie walczy z rynkami o perspektywy kursu
 • Nadal jest 4,5 miliona tymczasowo zwolnionych osób. Na razie średnioterminowe zadłużenie USA jest do opanowania
 • Jeśli inflacja wzrośnie, bank centralny będzie musiał zareagować równie agresywnie, jak w przeszłości

Stopy Fed pozostaną bliskie zera na dłuższy czas

Jeśli chodzi o zagregowane zasoby, wydaje się, że aktualnie powinniśmy mieć wystarczającą pomoc fiskalną, aby pobudzić wzrost do pierwszego kwartału przyszłego roku, kiedy to będzie można dokonać ponownej oceny wszelkich dalszych potrzeb gospodarki – powiedział Bullard podczas szczytu przywódców Federal Home Loan Bank w Des Moines.

W wirtualnej dyskusji na temat gospodarki, James Bullard, członek banku centralnego bez prawa głosu podkreślił także, że:

 • Szacunki Fed wskazują na utrzymanie stóp na niskim poziomie przez dłuższy czas;
 • Fed nie walczy z rynkami o perspektywy kursu;
 • Polityka Fed jest na razie w świetnej formie;
 • Stopy ujemne nie są postrzegane jako dobra opcja w USA;
 • Poczyniliśmy znaczne postępy w opanowywaniu wirusa;
 • Fed kupuje obligacje „po dobrej cenie”;
 • Nadal jest 4,5 miliona tymczasowo zwolnionych osób;
 • Na razie średnioterminowe zadłużenie USA jest do opanowania.

Bullard prognozuje szybki wzrost gospodarczy w USA w trzecim kwartale utrzymujący się w czwartym kwartale i pierwszej połowie 2021 roku. W jego ocenie większość amerykańskich firm może działać bezpiecznie i odnosić sukcesy ekonomiczne.

Jeśli inflacja wzrośnie, Fed będzie musiał zareagować równie agresywnie, jak w przeszłości – podkreślił.

Jednocześnie Bullard był bardziej uparty, jeśli chodzi o ożywienie gospodarcze w porównaniu z konsensusem (jastrzębi). Jego komentarze są zgodne z tym poglądem.

Plus500

S&P 500 koryguje przed wyborami w USA

Notowania indeksu S&P 500 znajdują się drugi tydzień w korekcie spadkowej po dotarciu 12 października do poziomu 3550, skąd brakowało niecałe 50 pkt do historycznego szczytu. Na chwilę obecną indeks zatrzymał się od trzech sesji w okolicach ważnego poziomu wsparcia 3428 będącego szczytem z 16 września. Nieco niżej znajduje się okrągły poziom 3400, a jego przebicie może doprowadzić do utworzenia fali spadkowej. Z drugiej strony ponowny wzrost powyżej 3500 otworzyłby drogę do historycznego maksimum 3588.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here