Naga MarketsBułka z masłem – najprostszy przepis na rynkowy sukces?

Zdaniem Piotra Greli, polskiego eksperta technik inwestycyjnych bazujących na metodologii DiNapolego, do zyskownego tradingu wystarczy zaledwie bułka z masłem. I nie chodzi tutaj z całą pewnością o dietę inwestorów, a o jedną z trzech z formacji, o której podczas XTB Trading Masterclass opowiadał autor książek o tematyce inwestycyjnej. Więcej o tym czym jest sygnał pojedynczego powrotu czyli tytułowa „bułka z masłem” w rozmowie Krzysztofa Kamińskiego z Comparic24.tv.


Technika DiNapoliego pokazała mi zupełnie odmienne podejście rynkowe, komentuje Piotr Grela

Piotr Grela ma na swoim koncie polskojęzyczną książkę mówiącą o technikach inwestycyjnych, których autorem jest Joe DiNapoli. Jednocześnie jest jedynym polskim DiNapoli Expert, który odbył osobisty mentoring u twórcy oryginalnej metody. W wywiadzie przed XTB Trading Masterclass stwierdzał, że dopiero ta technika, bazująca na wyprzedzających wskaźnikach, pozwoliła mu odkryć rynki na nowo:

– Technika DiNapolego pokazała mi zupełnie odmienne podejście, dzięki czemu miałem możliwość porównania z dotychczasowym poglądem na rynek. Jego metoda ma bardzo specyficzne podejście. Cechuje się wyprzedzającymi wskaźnikami, co oznacza, że poziomy przy których możemy reagować znamy zawczasu – powiedział Piotr Grela w rozmowie z Tomaszem Sarną.

W trakcie samej konferencji Grela mówił o formacji Bułki z masłem, z angielskiego (bread & butter, B&B), która wykorzystuje zidentyfikowany przez DiNapolego układ 3×3 (prostej średnie 3 okresowej przesuniętej o 3 okresy): – Ten jeden setup, tak zwana bułka z masłem, jego odpowiedniego poznanie i praca z wykresem pozwalają z pewnością osiągać zyski w długim terminie, ostrzegałbym jednak przed uproszczeniem, że jest to wszystko co możemy znaleźć wśród technik, które oferuje Joe DiNapoli – komentował podczas wywiadu.

Jak tłumaczy Grela, technika DiNapolego daje możliwości realizowania zyskownych transakcji w różnych cyklach rozwoju rynków i w zakresie różnych ruchów. Przywiązanie do jednego setupu nie jest błędem, może jednak ograniczać ilość okazji inwestycyjnych – okazuje się bowiem, że w danej koniunkturze rynkowej lub na danych walorach sygnał budowany na jego podstawie będzie pojawiał się rzadko.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here