Naga MarketsMężczyzna z kapturem na głowie i logiem Bitcoina zamiast twarzy wskazuje na symbol dolara amerykańskiegoJak wynika z komunikatu bułgarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych i prokuratury, zatrzymano dziś trzech Bułgarów oskarżonych o kradzież kryptowalut o łącznej wartości 5 mln USD.


Do przeprowadzenia kradzieży wykorzystano nowoczesne technologie

Policja przejęła kryptowaluty warte około trzech milionów dolarów, a także komputery używane przez podejrzanych. Zabezpieczone zostały również notesy z danymi osób, zarówno te prawdziwe jak i fikcyjne, które były wykorzystywane w oszustwie.Prokuratorzy stwierdzili, że podejrzani posiadają bardzo dobrą znajomość rynku kryptowalut i wykorzystywali innowacyjne metody i specjalistyczne oprogramowanie w celu przeprowadzenia kradzieży. Według opublikowanego w zeszłym miesiącu raportu CipherTrace, firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym w Stanach Zjednoczonych, kradzież kryptowalut poprzez hakowanie giełd i platform handlowych wzrosła od początku roku do poziomu 927 milionów dolarów, czyli o prawie 250 procent więcej niż w 2017 roku.

Zobacz również:  Mike Novogratz: kryptowaluty wrócą do gry w przyszłym roku

To kolejny przypadek, gdy młody rynek kryptowalut jest wykorzystywany przez oszustów do kradzieży niebagatelnych kwot. Niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy o 21-letnim Nicholasie Truglidze, który jest podejrzewany o co najmniej 11 przestępstw kradzieży danych osobowych oraz pieniędzy na terenie Stanów Zjednoczonych na łączną kwotę miliona dolarów. Z kolei w zeszłym tygodniu wyszło na jaw zainfekowanie strony non-profit Make-A-Wish, która nielegalnie kopała kryptowaluty.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here